Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Ondřej Stratilík
Ondřej Stratilík
Autor: Euro

Radary prý budou. Z nebe, nebo z pekla?

Ondřej Stratilík 18. listopadu, 11:26  -  Ondřej Stratilík
Ondřej Stratilík
Ondřej Stratilík
Autor: Euro
18. listopadu, 11:26

Hodné děti dostanou sladký dárek a pohlazení od Mikuláše, těm zlobivým dá uhlí a brambory špinavý čert. A armáda dostane konečně záruku, že se jednou dočká nových mobilních radarů. Takový bude čtvrtek 5. prosince 2019 v České republice.

Ministerstvo obrany chce letos začátkem prosince po třinácti letech od zmapování trhu podepsat nákup osmi izraelských radiolokátorů MADR. Jak se ministerstvo obrany svěřilo před několika dny, vše je připraveno k tomu, aby první prosincový čtvrtek mohla česká a izraelská strana podepsat smlouvu za 3,5 miliardy korun včetně DPH. Díky ní Praha získá osm 3D radarů ELM 2084 MMR. První zařízení by pak měli vojáci obdržet nejpozději na začátku května 2021.

Pokud k podpisu skutečně dojde, bude to dobrý signál. Lubomír Metnar splní svůj slib, i když tedy s ročním zpožděním. Tohle ale není pro hnutí ANO žádná míra - vzpomeňme si, jak dlouho šperkovala kontrakt polozapomenutá estrádní dvojice Martin Stropnický & Daniel Koštoval. Pro připomenutí - to, že si armáda koupí právě izraelskou technologii, oznámil Stropnický už v prosinci 2016, a pak jen couval a hledal nejroztodivnější výmluvy.

Věříte, že Česko někdy dokončí nákup radarů MADR?