Konečná s vlčím mákem? Tak to je konečná - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Konečná s vlčím mákem? Tak to je konečná

,
Konečná s vlčím mákem? Tak to je konečná

Řada politiků si minulý týden připnula červený květ s trikolorou na připomínku válečných veteránů a obětí. Vlčí mák v rukou komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné však z památky dělá neskutečnou grotesku.

„Vlčí máky – symbol konce Velké války a utrpení vojáků. Mír je v dnešní době pro mnoho lidí jen prázdný pojem, ale už římský konzul Catius Silius Italicus říkal: Mír je nejlepší z věcí, které člověk mohl poznat. Jeden mír je nad všechny trumfy!“ Tak se komunistka Kateřina Konečná svěřila na sociálních sítích, zatímco si pravou rukou pořizovala selfie a v levé držela vlčí mák.

A někoho mohlo klidně napadnout, že pokud by něco takového zaznělo na filmu, nejlépe by na její slova možná zareagovala postava Bedřicha Máry ve snímku Pupendo: „Komunismus – opium lidstva. Komunismus – jste všichni hajzli, svině, zloději a zrádci. Se sovětským svazem přišla bída na zem.“

Konečná, současná komunistická europoslankyně a svého času nejmladší česká zákonodárkyně, naprosto přesně předvedla, jak ohnout realitu, přizpůsobit si skutečnost a navíc ze sebe udělat největšího mírotvůrce a ochránce světa. To všechno na stovkách zamordovaných a zničených a umlčených. Tedy přesně to, co komunisté prováděli v Československu mezi lety 1948 až 1989.

Je nehorázné vidět vlčí mák v rukou těch, kdo navazují na tradici partaje, která tu pod dohledem Sovětského svazu systematicky vraždila a zotročovala hrdiny první i druhé světové války. Partaje, která z vojenské elity, jež prošla válečnými hrůzami a vybojovala svobodu, vytvořila zločince, zostudila před celým národem a zotročila v lágrech.

Jestliže si Konečná dovolí tvrdit, že mír je prý pro mnoho lidí prázdný pojem, tak stejně pro ni představují prázdný pojem neskutečné lidské tragédie, jež komunisté a jejich posluhovači způsobili.

Nerozumím tomu, jak si vlčí mák může vzít do rukou někdo, kdo v Česku drží odkaz strany, která řídila devastaci a neskutečné mučení válečných hrdinů ve špinavých vyšetřovnách, která řídila vražedné soustrojí na vykonstruované procesy a vynucená přiznání.

Ne, vlčí mák do rukou Kateřiny Konečné ani žádného jiného komunisty nepatří.