Když ptáčka lapají, data mu sbírají - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Když ptáčka lapají, data mu sbírají

,
Když ptáčka lapají, data mu sbírají
Zdroj: Mladá fronta

Chcete ušetřit na pojistném až třicet procent? Sejděme se, ukážete nám všechny svoje pojistné smlouvy a my vám řekneme, jakou úsporu jsme schopni pro vás domluvit, aniž byste museli uzavřít novou smlouvu. Máme dohodu se všemi pojišťovnami.

Takhle se vtírá do přízně svých klientů Bohemia Energy. Pod hlavičkou své sesterské společnosti BEplan finanční plánování hodlá prorazit na pojistném trhu.

Je to velmi lákavá představa, kdo by nechtěl třeba na takovém pojištění domu ušetřit třicet procent. Slušná úspora, že? A kdyby snad sleva nebyla možná, můžete přes BEplan uzavřít novou pojistnou smlouvu, tam už bychom nějakou tu úsporu našli určitě. Velmi chytrá strategie, která má hned několik problematických míst.

Schůzku s vámi domlouvá Bohemia Energy, že jde o společnost BEplan, zjistíte až na schůzce. Tam se také dozvíte, že nespolupracují se všemi pojišťovnami, jak vám slibují v telefonátu.

Bylo by fér přiznat hned na začátku, u kterých pojistek nelze získat žádnou slevu. Třeba u Generali České pojišťovny, ta týdeníku Euro potvrdila, že neexistuje žádná spolupráce mezi Generali, Bohemia Energy nebo BEplan, na základě které by klienti Generali, kteří jsou zároveň klienty Bohemia Energy, získali slevu. Pokud tedy chtějí platit méně, musejí přes BEplan uzavřít novou smlouvu. A ani tady není jistota, že budou platit na úplně stejné smlouvě méně.

Dalším problémem jsou data. I když žádnou slevu nedostanete a ani neuzavřete přes BEplan novou smlouvu, firmě zůstanou velmi cenné informace, jaké pojistné vlastně platíte. Za takové údaje se na trhu platí pomalu zlatem.

„Společnost Bohemia Energy kontaktuje některé své zákazníky s nabídkou služeb sesterské společnosti BEplan, která jim je schopna zprostředkovat uzavření výhodného pojištění, a to díky partnerským smlouvám s mnohými renomovanými pojišťovnami v ČR. V hovoru uvádíme možnost získat úsporu až 30 procent na pojistkách, které mají zákazníci aktuálně uzavřeny. Jakou formou a díky jakým změnám k úspoře dojde, nelze bez detailní znalosti a rozboru stávajících smluv dopředu uvést,“ odpověděla na dotaz týdeníku Euro mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná.

Inu, když ptáčka lapají, data mu sbírají…

Když ptáčka lapají, data mu sbírají
3.6 (71.67%) 12 hlasování
Diskuze