Opoziční střelba úplně mimo cíl - Euro.cz

Přihlášení

Opoziční střelba úplně mimo cíl

,
Opoziční střelba úplně mimo cíl
Zdroj: Euro.cz

Obstrukce byly, jsou a vždy budou zcela legitimní součástí parlamentní politiky. Upozorňují, že většina prosazuje něco velmi nadstandardně nedobrého pro budoucnost země. V případě obstrukcí praktikovaných opozicí kolem daňového balíčku však jde o používání lopaty na zaplácnutí komára na vlastním čele.

Zdražování cigaret a kořalky je bezpochyby špatně a vyrabování rezerv pojišťoven je pustým nesmyslem. Tedy pro ekonomy. Prostý volič, a nejen ten krátkozrace levicový, však zdražení života kuřáků a opilců jako takovou tragédii vidět nemusí. O tom, že pojišťovna není pro běžného občana zrovna dobročinnou organizací, pak není třeba snad ani mluvit. Tak jaké body na tom chtějí opoziční partaje uhrát? Zvláště, když součástí obstruovaného balíčku je zvýšení mateřské. Tuhle šanci Babišův politický marketing jen těžko prošvihne.

Schopnost prodávat své vidění světa prostřednictvím problémů, které se lidí bezprostředně dotýkají, je podmínkou jakéhokoli politického úspěchu. Že opozičním partajím tato schopnost, bohužel, chybí, je zcela zjevné a je to důvod, proč se jejich volební preference prakticky nehýbají z místa a jejich představitelé jsou prakticky neviditelní.

Vadilo by vám další zdražení cigaret a alkoholu?

Když už jsme u toho rozpočtu, kdo zde představil nějakou inteligentní variantu daňové reformy stimulující ekonomickou aktivitu a nesrážející státní kasu do hlubokých deficitů? Kdo otevřeně hovoří o penzích a o tom, že to bude každého něco stát a o to břemeno je třeba se podělit?

Proč u diskusí o penězích pro zdravotnictví nezní opoziční hlas, který by připomínal, že to byly partaje současné vlády, které zlikvidovaly poplatky a blokovaly jakékoli návrhy na další zdroje financí, jako je třeba komerční připojištění? Zmínil někdo, že zelená konverze dotačních programů EU zlikviduje i to poslední, v čem byly tyto peníze pro českou ekonomiku přínosem?

To ti ve Sněmovní nevědí, co lidi pod okny trápí, a myslí si opravdu, že to jsou drahé cigarety?

Čtěte další komentáře Pavla Párala