Alenka v říši pekel - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Alenka v říši pekel

Petra Jaroměřská,
Alenka v říši pekel
Zdroj: Mladá fronta

Nejdůležitější je mít rád lidi, mít k nim vztah a mít rád tuto zemi. Pak jde, jak se říká, všechno samo. Vsadím se, že neuhodnete, kdo je autorem těchto slov.

Ač se totiž může zdát, že jde o část písně Láska, pokora a sluníčko z dílny textaře a hudebníka Jirky Buriana aka Kapitána Dema, nechte se mýlit. Slova pronesla ministryně financí Alena Schillerová během své cesty do regionů v rámci předvolební podpory značky ANO, konkrétně při diskuzi se seniory v pardubickém ABC klubu.

Opět zaznělo i prohlášení, že krizí se musíme proinvestovat. To když vrchní strážkyně státní kasy hodnotila své setkání se starosty na Chrudimsku. Cestu Schillerová zakončila na Vysočině a nutno dodat, že ve velkém stylu. Totiž v pekle. Šlo o pohádkové peklo plné čertovských atrakcí včetně klece, která má měřit velikost hříchů každému, kdo do ní vleze.

I paní ministryně si onu atrakci vyzkoušela a do těsné makety se nakonec nasoukala. Bylo to velmi symbolické. Za kolosální deficit, kdy se z eráru utrácí stovky miliard na dluh, jako by vůbec o nic nešlo, totiž skončíme v ekonomickém pekle my všichni a část hříchu budou přebírat ještě naši potomci.

Spolu se Schillerovou se spanilé jízdy účastnil také někdejší ředitel Českého rozhlasu v Pardubicích, aktuálně poslanec a rovněž lídr Babišovy kandidátky do krajských voleb v Pardubickém kraji Martin Kolovratník.

Ten mimořádnou erudici v oblasti ekonomické gramotnosti prezentoval loni, když na sociálních sítích napsal, že když do firmy přijdou peníze, tak přeci musí být zaúčtovány jako zisk a z něj je třeba odvést daň. Co na tom, že zisk se počítá teprve po odečtení celkových nákladů. To by se to podnikalo, kdyby peníze z každé zaplacené faktury byly rovnou ziskem. Ale splést se může každý, že. Zvlášť když víme, že stačí mít rád lidi a tuto zemi.

Alenka v říši pekel
4.3 (86.13%) 75 hlasování
Diskuze