Za tajemstvím tacu tacu - Euro.cz

Přihlášení

Za tajemstvím tacu tacu

, Dana Langášková,
Za tajemstvím tacu tacu
Zdroj: Euro.cz

Přejedeny ve znamení stylizované opičky

perex
Gastronomické reportáže týdeníku EURO spojené s hodnocením probíhají podle přesně vypracované metodiky. Přesto: máme k dispozici několik týmů a jistou míru subjektivity nelze popírat. Rozhodli jsme se proto představit čtenářům jeden z pražských podniků prostřednictvím dvou reportáží různých autorů respektive autorek. Volba padla na nedávno otevřený restaurant Casa Andina, který se prezentuje peruánskou kuchyní.

Znamenitá vzpruha pro všechny milovníky Latinské Ameriky, kuriozita pro ostatní: dosavadní potenciál převážně tex-mex podniků byl před pár měsíci obohacen o nefalšovanou peruánskou restauraci s klubem, kde se podle vizitky nejen vaří „finest peruvian cuisine“, ale i (podle internetu) pořádají kurzy salsy a dalších vášnivých tanců. Andský dům neboli Casu Andina poznáte podle stylizované opičky, která se v podobě loga důsledně opakuje všude, kam klientovo oko pohlédne, od ubrousků po originální nádobí. Majitelé si dali záležet i na interiéru.Vyladěn v cihlovém odstínu skýtá pohled na krásnou kopii starožitného lustru, pečlivě volený příborník, čtveřici pěkných, typicky „novosvětských“ náboženských deskových maleb (španělský katolicismus se v Peru ujal) a například i na několik polic s hliněnými indiánskými nádobami často s erotickou tematikou (misionářům na truc). Kromě tohoto půvabného kontrastu si nad řadou zrcadel nelze nepovšimnout čtyř pulsujících plazmových obrazovek, jež nepřetržitě chrlí záběry z turistických lokalit Peru, podmalovávané dosti hlasitou a poměrně otupující hudbou.
Raději skláníme hlavy, nejprve k vkusnému tkanému prostírání, posléze k neméně vkusnému jídelnímu lístku, který představují spíše jakési pevné desky poseté kaleidoskopem malých černobílých fotografií s peruánskou tematikou, jež se opakují i kolem vnitřních okrajů. Na první…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?