Školený manažer rozezná útočníka od obránce - Euro.cz

Přihlášení

Školený manažer rozezná útočníka od obránce

, Markéta Mazancová,
Školený manažer rozezná útočníka od obránce
Zdroj: Euro.cz

Hravější a zábavnější než klasická škola. Tak vypadá správné vzdělávání manažerů

Když horolezec plánuje vylézt na vrchol, volí z několika možných cest. Stejné je to s budováním úspěšné firmy, která bez kvalitního manažera nemůže fungovat. Jak postupovat, aby vedení společnost neproměnilo v „sociální a zaopatřovací podnik”? Investovat do manažerského vzdělávání se vyplatí, přestože nejde o úplně levnou záležitost. Den práce odborných školitelů přijde až na padesát tisíc korun.

V Česku existují nejrůznější způsoby, jakými jsou firmy vedené. Některé jsou postavené „home-made“ stylem a společnosti jsou v takovém případě i s celým vedením poskládané ze snů lidí, kteří o podnikání vůbec nic nevědí a vstupují do něj jen se selským rozumem. Jiné firmy fungují již od založení podle přísně profesionálních pravidel a řídí se lety osvědčenými strategiemi, které používaly jiné společnosti před nimi.

Bez charismatu nelze vést lidi

Devětačtyřicetiletý Jan Stejskal, majitel úspěšné realitní kanceláře RK Stejskal.cz a školitel zároveň, popisuje, jakým způsobem lze manažerům pomoci a z jakého konce na sobě mají začít pracovat.

„Největší problém většiny manažerů je, že neumějí rozeznat vlastnosti svých zaměstnanců. Typického útočníka firmy stavějí do obrany. Zkrátka nevědí, kam zaměstnance zařadit. A co hůře, ani nevědí, že je vůbec mají zařazovat. Správný manažer musí být výborný empatik. Měl by rozpoznat lidské vlastnosti a z každého dostat maximum. Pokud něco ve firmě nefunguje, většinou je problém ve vedení,“ odpovídá Stejskal na otázku, v čem spatřuje největší problém manažerů.

A dodává: „V knihách píšou, že dostatečným tréninkem lze z kohokoli…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?