NOVÝ MUŽ V ČELE - Euro.cz

Přihlášení

NOVÝ MUŽ V ČELE

, Dagmar Truncová,
NOVÝ MUŽ V ČELE
Zdroj: Euro.cz

Sony

TOKIO (CNN) – Japonská společnost Sony, která je druhým největším světovým výrobcem spotřební elektroniky, oznámila změny ve vedení. Prezidentem společnosti se od 29. června stane dosavadní provozní šéf Kunitake Ando, který nahradí nynějšího prezidenta Nobuyuki Ideiho. Ten si ale podrží funkci výkonného ředitele a navíc se stane předsedou představenstva.

Jmenování Kunitake Anda na nejvyšší post označují analytici za snahu firmy uspíšit reformy tohoto elektronického kolosu. Někteří z nich však naznačují, že pokud setrvá ve funkci výkonného ředitele dvaašedesátiletý Idei, žádné výrazné změny v politice nejvyššího managementu nelze očekávat.

Společnost Sony oznámila změny ve vedení několik dní po zveřejnění zprávy o slabších hospodářských výsledcích. Čistý zisk firmy v obchodním roce 1999/2000 (do 31. března) již druhým rokem klesl – tentokrát o 32 procent na 121,84 miliardy jenů – i přes silný rozvoj obchodu s elektronikou. Ten hodlá Kunitake Ando dále posilovat, neboť má zůstat základem firemního byznysu.

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?