Nejvlivnější firma, o níž jste nikdy neslyšeli. Sinclair atakuje americký mediální trh - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nejvlivnější firma, o níž jste nikdy neslyšeli. Sinclair atakuje americký mediální trh

,
Nejvlivnější firma, o níž jste nikdy neslyšeli. Sinclair atakuje americký mediální trh
Zdroj: Profimedia.cz

Takový moment člověk nezažívá často. Je to podobné, jako když poprvé zaslechnete o General Motors. Největší mediální firma v USA se jmenuje Sinclair. Sinclair Broadcast Group vlastní 173 televizních stanic a právě se chystá spolknout dalších 42, což jí zajistí přístup do více než poloviny amerických domácností.

Nákup za čtyři miliardy od Tribune Media (dříve vlastnila též Chicago Tribune a Los Angeles Times) by za běžných okolností neprošel, neboť už teď Sinclair narazil na laťku 39 procent, kterou Federální komise pro komunikace (FCC) hlídá jako hranici monopolního postavení. Jenže do věci se vložil Bílý dům a laťka se celkem určitě posune nahoru.

Sinclair je totiž stejně jako současná administrativa „ko-ko“. Konzervativní a konspirační. Má větší dosah než Fox News a v podstatě asi největší zásluhu na zvolení Donalda Trumpa prezidentem ze všech médií. Její zpravodajství využívá zázračnou formulku - obsahem je k nerozlišení od Breitbart News, ovšem prezentují jej lidé, k nimž má naprostá většina konzumentů obrovskou, skoro až osobní důvěru. Jen málokdo tuší, že oblíbení moderátoři lokálních stanic typu WJLA 7 ve Washingtonu DC nebo KOMO 4 News v Seattlu ve skutečnosti odříkávají předžvýkaný obsah.

Perverzní sex v mercedesu

Sinclair má pohnutou historii. Založil jej jistý Julian Sinclair Smith, jenž v roce 1993 odkázal synům tři lokální stanice v Baltimoru, Pittsburghu a Columbusu. Jeho syn David, který je tajemnější než Howard Hughes v Karpatech, se neuvedl zrovna ideálně. V roce 1996 byl odsouzen k nuceným pracím za „nepřirozený a perverzní sex, jenž na něm byl…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?