Byt na investici? V centru nebo jeho blízkosti, říká Elena Jakubovič - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Byt na investici? V centru nebo jeho blízkosti, říká Elena Jakubovič

,
Byt na investici? V centru nebo jeho blízkosti, říká Elena Jakubovič
Zdroj: Archiv

Svět se mění, ale Praha 1 zůstává synonymem luxusu a investiční jistotou, je přesvědčena Elena Jakubovič, zakladatelka Y&T Luxury Property Prague Czech Republic. Před 15 lety přijela z Kyjeva do Prahy autobusem se 70 dolary v kapse. Dnes má v nabídce vilu za 200 milionů a v realitní kanceláři ryze ženský tým.

Koupil u vás někdo luxusní byt jako dárek pod stromeček?

Tak to se mi za celou mou kariéru snad ještě nestalo. Nemovitostní horečka ale přitom bývá obdobná jako ta vánoční, mnoho obchodů se dokončuje poslední den před Štědrým dnem, případně mezi svátky.

Je luxusní byt stále dobrá investice, když už vlastně i průměrný nový 2+kk za pět milionů je luxus?

Naštěstí jste nepoužila termín „předražené byty“. To je v poslední době docela hit. Otázka ale zní, jak víte, že jsou byty už teď předražené? Vždyť zatím netušíme, jaká bude jejich hodnota za dva, pět, deset let. Teď se bavím o luxusním segmentu, ne o celém trhu. V devadesátých letech bylo také všechno předražené a podívejte, kam ceny například činžovních domů vystoupaly. Chápu, že devadesátky jsou pryč, ale kdo může s jistotou říci, že se za dvacet let nebudeme drbat na hlavě a říkat si, „kdybych se tenkrát nebál a ten byt koupil, vydělal bych miliony“?

V centru metropole jsou luxusní byty ve srovnání s Londýnem (průměrná cena bytu je 11 185 eur za metr čtvereční) nebo Paříží (12 910 eur za metr čtvereční) stále snově levné a já si myslím, že Praha se…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?