Hostem ve Skvělé Předsíni Lidu - Euro.cz

Přihlášení

Hostem ve Skvělé Předsíni Lidu

, Petr Pištělák,
Hostem ve Skvělé Předsíni Lidu
Zdroj: Euro.cz

Slavnost v Great Hall of People

perex místo poditutlku
Je to přibližně rok, co jsem se na stránkách týdeníku EURO loučil poslední reportáží „Divokého draka“ z Číny. Skončil jsem svou práci pro PPF a nastoupil do tehdy krachujících Českých aerolinií. Do mých viceprezidentských povinností a zodpovědností v ČSA patří i mezinárodní vztahy a aliance SkyTeam. Ta má nového člena – aerolinie China Southern. Je to největší čínská letecká společnost a počtem přepravených cestujících se bezpečně řadí mezi desítku suverénně největších leteckých společností světa. Kdyby se mezi čtenáři našel někdo, kdo by měl tendence pochybovat o kvalitách China Southern, dodám, že tato společnost přepraví ročně 49 milionů cestujících, což je o šestnáct milionů více než British Airways, a páteř její dálkové letadlové flotily tvoří deset nejmodernějších Boeingů 777, což je o deset více, než mají ČSA.

China Southern to po několika letech heroického úsilí o standardizaci systémů, výuky angličtiny personálu i na nejzapadlejších letištích a plnění mnohdy laikovi nepochopitelných norem a pravidel, dotáhla k plnému členství v alianci SkyTeam. Takový úspěch si zaslouží pořádnou oslavu a představitelé společnosti ji pojali opravdu velkoryse.

Čína není žádný holubník
Přijímací ceremoniál i slavnostní oběd se konaly ve svatyni nejsvatější, v Great Hall of People. Pořádat slavnostní ceremoniál právě v ní je v Číně skutečně pocta nejvyššího kalibru. Great Hall of People totiž není „skvělá předsíň lidu“, jak tento název přeložil jeden můj kolega. Je to budova čínského všelidového parlamentu. Stojí v samém srdci Pekingu, na proslulém náměstí Tchien-an-men. A přestože je…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?