HANBA IDIOTŮM - Euro.cz

Přihlášení

HANBA IDIOTŮM

, Jaroslav Plesl,
HANBA IDIOTŮM
Zdroj: Euro.cz

Euronotes

Světová média zaplavila zpráva o letounu concorde, na jehož palubě zahynulo při pařížské havárii 109 lidí. Další čtyři lidé zemřeli v troskách hotelu, na nějž hořící stroj dopadl. (Jen ve Francii zahyne každý den zhruba dvě stě lidí při dopravních nehodách na silnici. O nich se však nic nedozvíme. Chcete–li se stát slavnou mrtvolou, musíte zemřít v letadle.)

– Soudkyně v San Francisku nechala zavřít internetové stránky Napster, které zdarma nabízejí software umožňující výměnu hudebních nahrávek mezi jejich uživateli. České deníky Hospodářské (sic!) noviny a MF Dnes tuto pro hudební průmysl důležitou ekonomickou novinku zařadily do rubriky kultura, Právo zprávu vynechalo úplně. Jen Lidové noviny pochopily, o co jde. (Česká ekonomika je zhruba stejně kvalitní jako česká ekonomická žurnalistika.)

– „Až budou historici jednou psát o Česku na počátku 21. století, budou rozlišovat období před IPB a po ní, řekl v rozhovoru pro Business Week někdejší ministr Klausových vlád a nynější poslanec Unie svobody Ivan Pilip. (Možná. Jisté však je, že Pilip tím historickým mezníkem rozhodně nebude.)

– „Až se rozplyne dým a přestanou nás oslepovat zrcadla, uvidíme známý obrázek korupce, kamarádšoftu a politiky, řekl Business Weeku o prodeji IPB Randall Dillard, výkonný ředitel společnosti Nomura International. (Proč nám o tom „známém obrázku neřekl dříve?)

– Silná konkurence snížila zisky British Telecomu v prvním letošním čtvrtletí o 27 procent. (Stejně špatné zprávy čekají jednou i na Český Telecom, jehož pofiderní budoucnost poslanci a senátoři vyměnili za internetovou gramotnost svých dětí a vnoučat. Hanba…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?