DOBRÝ FLIGHT I POČASÍ - Euro.cz

Přihlášení

DOBRÝ FLIGHT I POČASÍ

, Jiří Reichl,
DOBRÝ FLIGHT I POČASÍ
Zdroj: Euro.cz

Krávy už mezi jamkami neběhaly

Na pátý ročník turnaje Valor Cup se v sobotu 5. srpna sjela do Mariánských Lázní více než stovka hráčů a přívrženců golfu Přibližně osm desítek z nich se postavilo krátce před desátou dopoledne na odpaliště, aby zahájili již tradiční soutěž, kterou organizuje rakousko–švýcarská společnost zabývající se správou kapitálu a privátním bankovnictvím Valor. Ta letos květnu otevřela svou pobočku také v Praze.

„Valor sponzoruje golfové turnaje například v Itálii, Rakousku i v dalších zemích. Většinu našich klientů tvoří manažeři a ředitelé velkých firem, kteří hrají golf. Není proto jednodušší způsob, jak zjistit, co od nás požadují a očekávají, než je pozvat na golf a tam si o tom s nimi popovídat, vysvětluje důvody, které vedou společnost k organizování turnajů, její výkonný ředitel Robert Boukal.

Boukal nebyl jen pořadatelem turnaje, ale také jeho aktivním účastníkem. Skončil na čtvrtém místě, s čímž byl spokojen. „Dařilo se mi vcelku dobře, měli jsme dobrý flight a i počasí vycházelo, takže jsem spokojený, usmíval se po skončení Valor Cupu. Přestože je Rakušan a žije ve Vídni, začínal s golfem právě v Mariánských Lázních. „Není to žádná záhada. Můj otec se zná s lidmi, kteří se v Mariánských Lázních pohybují kolem golfu, a navíc mám odtud manželku, vysvětluje Boukal.

Ke golfu ho přivedl prezident mariánskolázeňského klubu Oldřich Tobrman. „Jednou mi navrhl, abych to zkusil, a já jsem řekl proč ne. A druhý den jsme šli na hřiště, vzpomíná na začátky své golfové kariéry. Boukal tvrdí, že golfu se…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?