ZVU POTEZ

05. ledna 2015, 00:00 -
05. ledna 2015, 00:00

Vladimír Čepelík generální ředitel Společnost ZVU Potez, tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl a člen průmyslové skupiny Sa?ichem Group, jmenovala generálním ředitelem Vladimíra Čepelíka (53). Ten bude mít odpovědnost za řízení společnosti, dlouhodobý strategický rozvoj, optimalizaci produktového portfolia a posílení exportní výkonnosti.

Vladimír Čepelík má více než dvacetiletou praxi v řídících funkcích ve velkých exportně orientovaných společnostech. Dříve působil ve společnosti TES Vsetín, kde měl na starost rozvoj dlouhodobé strategické spolupráce s významnými zahraničními průmyslovými korporacemi. Jeho předchozí pracovní pozice byly již od roku 1985 výrazně spojeny se společnostmi kolem české strojírenské skupiny Škoda. V 80. letech pracoval v podniku Škoda Export, v 90. letech zastával vedoucí obchodní a manažerské pozice ve společnostech Škoda v oborech dopravního a těžkého strojírenství. V letech 1999 až 2004 působil v představenstvu společnosti Škoda TS, která realizovala významné exportní projekty v rámci Evropské unie a na asijských trzích. Od roku 2004 byl Vladimír Čepelík zodpovědný za rozvoj obchodu společnosti Škoda Transportation v oblasti jihovýchodní Evropy a na asijském kontinentu. Působil také v pozici ředitele dceřiné společnosti Škoda Power v Indii, kde měl na starost restrukturalizaci společnosti, rozvoj obchodně­inženýrských aktivit a přípravu investice na vybudování místních výrobních kapacit včetně strategické spolupráce s pozdějším novým vlastníkem společnosti Škoda Power – korejským průmyslovým koncernem Doosan.

Vladimír Čepelík získal inženýrský diplom na Fakultě obchodní VŠE v Praze, postgraduální manažerské studium na CMC Graduate School of Business dokončil v roce 2001. Hovoří anglicky, německy a rusky a ve volném čase rád cestuje a poznává cizí kultury.

1

XEROX ČR A SR Sherif Samir Tawadros ?inanční ředitel Do pozice CFO firmy Xerox ČR a SR nastoupil Sherif Samir Tawadros. Ve své nové roli se zaměří především na podporu růstových strategií firmy a implementaci interních kontrolních standardů a procesů. Zároveň bude nastavovat a řídit dlouhodobé finanční plány v oblasti rozpočtu, finančních výsledků, pro­ fitability, daňových reportů a řízení nákladů, které umožní silné a zdravé působení firmy na trzích České republiky a Slovenska. Ve finanční oblasti má Sherif Tawadros přes 25 let zkušeností. Svou kariéru ve firmě Xerox začal v Egyptě v roce 1991. Mezi lety 2005 a 2006 působil v centrále firmy Xerox v USA jako provozní manažer a poté se vrátil zpět do Egypta jako finanční ředitel se zodpovědností za finanční strategii firmy a optimalizaci finančních cílů. Sherif Samir Tawadros je absolventem Americké univerzity v Káhiře a nositelem titulu MBA z Arabské akademie věd a technologií. Je ženatý, má dvě dcery a v současné době žije v Praze.

2

TAB BOARD CZ Petra Janková regionální ředitelka Novou regionální ředitelkou společnosti TAB Board na Ostravsku se stala Petra Janková. Bude zodpovědná za rozvoj svého regionu, šíření konceptu TAB i za vedení a organizování jednotlivých poradních zasedání pro malé a střední podnikatele. V současné době fungují boardy v Praze a ve Středočeském kraji a v roce 2015 se plánuje rozšíření do dalších regionů České republiky. Petra Janková má za sebou bohaté zkušenosti v oblasti lidských zdrojů. Pracovala 15 let v managementu nadnárodních společností působících v oblastech obchodu, elektrotechnické výroby a financí (Carrefour, Celestica, International Personal Finance). Absolvovala akreditovaný výcvik koučů a v uplynulých třech letech se věnovala nejen individuálnímu a týmovému koučinku, ale zároveň také pracovala jako lektor a trenér vzdělávacích programů zaměřených zejména na manažerské, komunikační a obchodní dovednosti. Petra Janková je odbornicí v oblasti efektivní komunikace a leadershipu, strategického řízení firem a řízení lidských zdrojů. Vystudovala Filozofickou fakultu OU v Ostravě se zaměřením na anglický a francouzský jazyk. Svůj volný čas věnuje rodině, knihám, nezávislému filmu a sportu.

3

CCV INFORMAČNÍ SYSTÉMY Vladimír Horák ředitel divize Helena Kone ná marketingová specialistka Novým ředitelem divize business solutions ve společnosti CCV Informační systémy byl jmenován Vladimír Horák. Nástupem do této funkce zaplňuje mezeru, která trvala od loňského července, kdy předchůdce Marek Procházka přešel ve společnosti do pozice business development managera. Divizi zaměřenou na specializovaná oborová řešení podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics dále posílí na výkonném marketingovém postu Helena Konečná. Vladimír Horák (34) působí ve společnosti CCV od roku 2008. Na post ředitele divize business solutions přechází z pozic projektového manažera a následně vedoucího realizace. Ještě předtím působil v roli programátora, konzultanta a service managera ve společnosti AutoCont CZ. Vystudoval obor informa­ tika a automatizace na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se zajímá o turistiku, fotografování a nové technologie. Helena Konečná (27), zastávající pozici marketingového specialisty v divizi business solutions, přišla do CCV v polovině roku 2014 ze společnosti Moravia Propag, kde působila jako systémový specialista NAV, mimo jiné i při školení a koordinaci rozvoje podnikového informačního systému. Má bohaté zkušenosti z oblasti webového designu a programování. Je svobodná, jejími zájmy jsou fotografování a potápění.

4

WHITE & CASE Ivo Janda partner Markéta tá Řková partnerka Tomá J n partner Mezinárodní advokátní kancelář White & Case oznámila sérii povýšení ve svých pobočkách po celém světě. Do role partnerů bylo s účinností od 1. 1. 2015 jmenováno 37 právníků z 12 kanceláří firmy v 16 zemích. V pozici lokálních partnerů bude v rámci firmy nově působit 21 právníků. V České republice byl partnerem jmenován Ivo Janda, specialista na právo hospodářské soutěže, který doposud působil v roli lokálního partnera. Ivo Janda se specializuje na řešení soudních sporů a správní právo. V komplexních soudních sporech nebo řízeních před soutěžními úřady zastupuje významné české bankovní instituce a nadnárodní i české společnosti, mezi něž patří například Toshiba, Český Aeroholding a Unipetrol. V pražské kanceláři White & Case působí Ivo Janda od roku 2001. Markéta Štáfiová, nová lokální partnerka pražské kanceláře, se specializuje na oblast bankovnictví a financí. Podílela se na mnoha významných úvěrových transakcích realizovaných českými i zahraničními bankami, především v oblasti zajištěného financování nemovitostí. Zastupovala přední domácí i mezinárodní finanční instituce ve složitých nemovitostních transakcích, včetně financování nákupních center, administrativních komplexů, logistických parků a dalších. Mezi klienty, se kterými Markéta Štáfiová spolupracuje, patří např. UniCredit, ČSOB, Commerzbank a Crédit Agricole. Členkou pražského týmu právníků je od roku 2007, v současnosti působí přechodně v londýnské kanceláři White & Case. Tomáš Jíně je členem globální bankovní praxe White & Case a novým lokálním partnerem pražské kanceláře. Zastupuje především finanční instituce, private equity fondy a korporátní klienty při komplexních přeshraničních transakcích dle anglického práva v oblasti akvizičního a korporátního fi­ nancování. V rámci mezinárodních transakcí se dále věnuje finančním restrukturalizacím a derivátovým obchodům. Mezi klienty, se kterými spolupracuje, patří například Société Générale, UniCredit, Citibank nebo Enterprise Investors. Tomáš Jíně pracuje ve společnosti White & Case od roku 2004. V roce 2009 působil v newyorské kanceláři a v roce 2012 v pobočce v Londýně.

5

HYPO NOE ČR A SR David Stib rek vedoucí pobočky Zkušený bankéř David Stibůrek, který doposud působil v pozici senior managera v rámci rakouské banky Hypo Noe Gruppe, přebírá vedení zastoupení této banky v Praze. Zodpovídá tak nově za celou Českou republiku a Slovensko. David Stibůrek absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a má za sebou více než 25 let praxe v oboru. Do současné doby byl činný především v oblasti korporátního bankovnictví větších lokálních a mezinárodních bank, jako např. Citibank, ABN Amro nebo RBS.

6

LASVIT PRAHA Hana Klímová manažerka komunikace a PR Novou manažerkou komunikace a PR české sklářské a designérské společnosti Lasvit se stává Hana Klímová. Zodpovědná bude za externí a interní komunikaci firmy, zastávat bude také funkci tiskové mluvčí. Dosavadní manažer komunikace Václav Koukolíček přechází do společnosti Tesco Stores ČR. Hana Klímová má v oboru komunikace a PR dlouholeté zkušenosti. Do Lasvitu přichází z korporátního týmu agentury PR. Konektor, působila rovněž jako manažerka komunikace a tisková mluvčí společnosti Philips. Několik let strávila v USA a Ruské federaci, kde se věnovala projektům z oblasti CSR a kultury. Hana Klímová absolvovala mediální studia na Oxford College of Marketing ve Velké Británii a obor kulturní historie na Jihočeské univerzitě. Je vdaná a má dva syny. K jejím zálibám patří indoor skydiving a hudba.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít