Zvítězila Ostrava - Euro.cz

Přihlášení

Zvítězila Ostrava

, Filip Poštulka,
Zvítězila Ostrava
Zdroj: Euro.cz

Hotel Atom

PRAHA (flp) – Představenstvo akciové společnosti Vítkovice vybralo jako vítěze výběrového řízení na prodej dceřiné společnosti Hotel Atom město Ostravu (EURO 8/2003). „Hlavním kritériem pro výběr byla především nabízená cena,“ uvedl generální ředitel Vítkovic Vladimír Bail. Tisková mluvčí firmy Lenka Hatlapatková týdeníku EURO řekla, že městští zastupitelé nabídli přes 50 milionů korun. Severomoravská metropole se tak stane majitelem největšího ostravského ubytovacího komplexu.
Nedávné uzavření Union banky se nepříjemně dotklo i hotelu – ten měl v ostravském finančním domu své účty. Vítkovický holding však ubytovacímu zařízení půjčil přes dva miliony korun, což by mělo Atomu pomoci tíživou finanční situaci vyřešit.
Hotel Atom v Ostravě stojí od roku 1975 a jako dceřiná společnost holdingu Vítkovice fungoval od začátku roku 1998. V komplexu pracuje necelá stovka zaměstnanců a hotel dosahuje ročního obratu kolem 50 milionů korun. Ubytovací zařízení s kapacitou 168 pokojů se zaměřuje zejména na kongresovou turistiku a konání sympozií, seminářů a konferencí. Hotel byl dříve součástí takzvaného „čtyřlístku“ společně s halou Ledňáček, Palácem kultury a sportu a atletickým stadionem.

Diskuze