Zpívající kmotr

06. května 2013, 00:00 - (red)
06. května 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Téhle informaci nechtěl Palubní deník zpočátku ani věřit. Jenže poznatkové toky zesilují a začínají pramenit z vícero míst.

Chomutovský kmotr ODS Alexandr Novák (toho času ve vězení za korupci) prý začal spolupracovat s policií na odhalování leváren v Ústeckém kraji. Některé z kuloárních politických zdrojů naznačují, že exsenátor mohl před svým nástupem na Pankrác detektivům pomoci, olepen mikrofony, v zaznamenávání hovorů s některými severočeskými šíbry typu Patrika Oulického, Romana Housky a dalších. Pokud by se tato informace ukázala jako pravdivá, čekal by Nováka po pankráckém očistci nejspíše fešácký kriminál v nějakém malém městečku. Pak víkendové opušťáky a po roce možná podmínečné propuštění. Kdo by v takovém případě na rozdíl od Nováka nespal (nebo možná už nespí) nejspíš dobře, by byli zákulisní hybatelé z Podkrušnohoří, pod jejichž rukama se rozplývaly stamiliony z evropských dotací. Několik na sobě nezávislých a obvykle dobře informovaných zdrojů přitom tvrdí, že například Patrik Oulický tráví v poslední době podezřele mnoho času v Thajsku. Někteří dokonce drze prohlašují, že velký Patrik přesouvá do země celý svůj byznys. Oulický ale namítá, že mu pobyt v Siamu jen zdravotně prospívá. Po častých návštěvách detektivů v dotačním sídle pod střekovským hradem by člověk chápal pro pobyt v Thajsku spíše důvody jiné.

ULIČKA K POPELNICÍM Vypadá to, že Praha skutečně stojí o to, aby plně ovládla Pražské služby, v nichž nyní drží 77 procent. Vybrala si ? rmu, která ocení zhruba 18procentní podíl ? rmy Northward Holdings Limited (vystupuje za ni Jaroslav Otenšlégr, který v minulosti spolupracoval s PPF) v Pražských službách a bude jí radit při jeho nákupu. Přesněji řečeno Patria Corporate Finance ocenění aktualizuje, jeden posudek už tato ? firma ani ne před rokem pro město vypracovala.

Zněl údajně na zhruba 700 milionů korun. Druhý, podstatně nižší odhad vyhotovila Česká spořitelna. Třetí posudek, který se blížil prvnímu, dodala Vysoká škola ekonomická. Zatímco se loni oceňovalo, prodala společnost Natland (získala jej od PPF) podíl Otenšlégrovi. Hovoří se o částce vyšší než 600 milionů korun. Tento podnikatel bez o? ciální historie může být pro město přijatelnější – přece jen vyplatit stamiliony Natlandu spojovanému s kmotry Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem nemuselo být tak průchodné. Na vyjednávání má Praha minimálně rok, na který vyhlásila tendr na svoz a likvidaci odpadu za miliardu. Pokud by soutěžila původních plánovaných šest let či čtyři roky a Pražské služby by tendr vyhrály, zvýšila by se tím jejich hodnota. A pokud by náhodou nevyhrály, kupovalo by město vejce bez žloutku. Hlavní devizou zbavení se minoritního akcionáře je to, že Praha už žádný tendr vyhlašovat nebude muset a bude určovat ceny za tyto služby sama.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít