ZMĚNY VE VEDENÍ - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

ZMĚNY VE VEDENÍ

, (red),
ZMĚNY VE VEDENÍ
Zdroj: Euro.cz

K r á l o v o p o l s k á     a .     s .

Čtyři nové členy v šestičlenném představenstvu a dva ve stejně početné dozorčí radě má od poloviny prosince 1998 a. s. Královopolská. Rozhodla o tom valná hromada za účasti vlastníků 73,49procentního podílu společnosti. O uvolnění z představenstva požádali Jaromír Barák, Karel Ziemba a Ctirad Anderle, hromadou byl odvolán Zdeněk Zavřel.

Novými členy orgánu zvolila na návrh majoritního akcionáře Fondu národního majetku valná hromada Lubomíra Kutnohorského, Vladimíra Wanke, Františka Černého a Aleše Medvece. Z dozorčí rady byli odvoláni Jiří Mikala a Vlasta Hašková, rozhodnutím hromady je nahradili Jaromír Barák za Fond národního majetku a Karel Chmelík za minoritní akcionáře.

Mluvčí Fondu národního majetku Dagmar Lásiková pro ČTK uvedla, že noví členové vrcholových orgánů nejsou pracovníky Fondu, ale v součinnosti s ministerstvem průmyslu a obchodu vybranými odborníky, kteří mají určité kontakty na Královopolskou. Zda se takto rekonstruované orgány zasadí o změnu vedení této společnosti, ponechala mluvčí Fondu Lásiková bez komentáře.

Předseda odborové organizace KOVO Jan Slavík si myslí, že návrh na soudní vyrovnání, který má na základě dnešního rozhodnutí podat představenstvo do 31. března 1999, společnosti pomůže, protože „je to jediná cesta k záchraně Královopolské .

Provedené změny v orgánech společnosti podle Slavíka napovídají snaze vlády a majoritního vlastníka společnost zachránit. Uvedl, že firma s 8000 zaměstnanci má dostatek zakázek a šanci se na trhu udržet.