Změny v Ruzyni - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Změny v Ruzyni

, Tomáš Skřivánek,
Změny v Ruzyni
Zdroj: Euro.cz

Letecké spoje

PRAHA (tos) – Zatímco velké společnosti, jako EasyJet, Sterling či Germanwings, posilují nízkonákladové letecké linky do Prahy, menší Centralwings nebo Helvetic z tuzemského trhu odcházejí.
EasyJet začne od března létat mezi Basilejí a Prahou. Na linku nasadí nově zakoupený Airbus 319. Na jaře přibude také nové spojení mezi Prahou a Helsinkami. Záměr létat na této trase oznámila skandinávská společnost Sterling, čtvrtý největší nízkonákladový dopravce v Evropě.
Také konkurenční Germawings posiluje spojení s českým hlavním městem, a to s platností od zimního letového řádu. Od 30. října bude čtyřikrát týdně létat do Prahy ze Stuttgartu. Německá společnost dosud provozovala do Prahy jen linku z Kolína nad Rýnem. Původně chtěl Germanwings létat do Prahy také ze své základny na berlínském letišti Schönefeld, plánoval tři lety týdně. Začátkem srpna však záměr zrušil, a to vzhledem, k malému zájmu cestujících.
Polská nízkonákladová společnost Centralwings ruší 30. října linku Varšava – Praha, která létá třikrát týdně. Od ledna 2006 končí také spojení Curychu s Prahou provozované Helvetic Airlines ve spolupráci s českými Smart Wings. „O tom, že bychom tuto linku provozovali sami, zatím neuvažujeme,“ řekla týdeníku EURO Vlaďka Dufková ze Smart Wings.