Zlatá eBanka roku - Euro.cz

Přihlášení

Zlatá eBanka roku

, Zdeněk Fekar,
Zlatá eBanka roku
Zdroj: Euro.cz

Peníze.cz

PRAHA (zdf) – Zlatou medaili nejlepší internetové bance udělil za letošní rok finanční server Peníze.cz. Absolutní jedničkou se vcelku očekávaně stala eBanka. Naprostým propadákem se naopak stal e-banking České spořitelny, která skončila na posledním desátém místě.
Vítězství eBanky přichází jen pár týdnů poté, co peněžní dům přišel na trh s kompletním redesignem své aplikace. Podle šéfredaktora serveru Tomáše Skřivánka by však i nová podoba eBanky zřejmě obhájila své vavříny. „Design je dynamičtější, mnohdy ale trochu na úkor přehlednosti. Není to ale rozhodně krok špatným směrem, takže by eBanka stejně vyhrála,“ míní Skřivánek.
Porota serveru hodnotila rovněž cenovou stránku bankovní nabídky. Kritériem byl součet poplatků za vedení účtu, deset operací měsíčně a čtyři výběry z bankomatu. Cenovým vítězem se stala Živnostenská banka, jejíž Netbanka přijde klienta ročně na pouhých 420 korun. Pro srovnání: eBanka je naopak třetí nejdražší a stojí 1998 korun, naprosto nejvíce si účtuje Citibank, za kterou klient zaplatí 3552 korun za rok.