Zkouška začíná - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Zkouška začíná

, Vadim Fojtík,
Zkouška začíná
Zdroj: Euro.cz

Kostelecké uzeniny

PRAHA (foj) – Společnost Kostelecké uzeniny, největší tuzemský masokombinát, otevřela nový závod na výrobu uzenin. Do nového provozu investovala firma zhruba 400 milionů korun. S denní produkcí 250 tun masných výrobků nemá v České republice obdoby a řadí se i k největším v Evropě.
„Tato masná výroba bude rozhodně patřit k největším investicím, které se kdy uskutečnily v českém potravinářství. Podnik k ní přistoupil, aby splnil
veterinární a hygienické požadavky Evropské unie. Jatka na
červené maso i drůbeží porážka již certifikát na vývoz do unie měly,“ sdělila agentuře ČTK ředitelka marketingu Kosteleckých uzenin Vladka Pivoňková. Vedení firmy počítá s tím, že se jí s pomocí stamilonové investice otevřela cesta na evropský trh.
Společnost spustila výstavbu nového provozu v roce 2002 a v dubnu začíná jeho zkušební provoz. Kostelecké uzeniny jako jedna z mála českých firem dostaly na výstavbu nové provozovny od státu investiční pobídku v podobě daňových úlev. Ty bude moci uplatnit, pokud splní několik podmínek, mimo jiné zaměstná 550 lidí. Ve společnosti v současnosti pracuje zhruba 1400 lidí. Ke zvýšení stavu má dojít do roku 2006.