Zemědělci získali kontrolu - Euro.cz

Přihlášení

Zemědělci získali kontrolu

, ing. Marcela Alföldi Šperkerová,
Zemědělci získali kontrolu
Zdroj: Euro.cz

Masokombinát Martinov ing.

PRAHA (myš) – Devětačtyřicet procent akcií Masokombinátu Martinov odkoupila akciová společnost Agroslužby Nový Jičín – odbytové centrum. Podíl na základním jmění jí prodala firma Sena Corporation, která masokombinát získala před dvěma lety koupí od správce konkursní podstaty.
Uvedená transakce, jejíž cenu nechtěl nikdo z aktérů zveřejnit, znamená, že zemědělští prvovýrobci získali kontrolu nad chodem podniku. „Zemědělci tak nyní mají podobně jako v Německu či ve Francii základnu pro zhodnocení svých vstupů a současně dostávají možnost dodávat svou produkci do podniku, který vyhovuje veškeré legislativě EU,“ uvedla mluvčí firmy Sena Eva Kijonková. Představitelé této společnosti dodali, že jejich restrukturalizační role v Martinově končí a že nastala chvíle propojit podnik vlastnicky s dodavateli.
Agroslužby Nový Jičín jsou největším dodavatelem vepřového a hovězího dobytka pro Martinov, ročně utrží okolo 1,7 miliardy korun. Martinovský masokombinát zaměstnává 750 lidí a loni utržil 1,4 miliardy korun. V minulém roce podnik opakovaně prošel prověrkou londýnské mezinárodní certifikační společnosti, a může tedy podnikat na trzích Evropské unie.