Ze secese do moderny - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Ze secese do moderny

, Hana Boříková,
Ze secese do moderny
Zdroj: Euro.cz

Appian Group

PRAHA (men, bor) – Appian Group se chystá přestěhovat své sídlo z centra Prahy do Holešovic. O jakou konkrétní budovu půjde vedení společnosti zatím nechce upřesnit. Zřejmě ale firma zvolí novostavbu. Mluvčí společnosti Radek Stavěl tvrdí, že se zvažuje několik možností na území Prahy 7. „Důvodem stěhování je kapacita odpovídající velikosti firmy a spojení více dislokovaných pracovišť na jedno místo,“ řekl týdeníku EURO. „Zároveň nové sídlo na Praze 7 bude blíže části našich zaměstnanců, kteří pracuji v Mostě,“ dodal Stavěl.
Na novou adresu by mělo přesídlit přibližně 75 zaměstnanců firmy. Appian opustí dosavadní centrálu, která se nachází v Praze 1 Na Pernštýně. Tu chce společnost prostřednictvím aukční síně Naxos prodat. „Jednáme o formě prodeje. Pravděpodobně půjde o veřejné výběrové řízení. Minimální kupní cena je stanovena na 220 milionů korun,“ řekl týdeníku EURO předseda představenstva Naxosu Libor Nevšímal.
Šestipodlažní secesní dům Na Pernštýně je historicky cenný. Nejstarší zmínka o této památce pochází už z roku 1400, ale původní zástavba je patrně ještě starší. Dnes je budova po kompletní rekonstrukci a zahrnuje užitné prostory přesahující 3,6 tisíc metrů čtverečních. Současný majitel lukrativní nemovitosti, Appian Group, drží prostřednictvím švýcarské Investenergy majoritní balík akcií Mostecké uhelné společnosti. Letos převzal stoprocentní podíl v plzeňském Škoda Holdingu. Vlastní také významné podíly v teplárnách v Otrokovicích, Strakonicích, Příbrami a Týně nad Vltavou.