Zbrojení na sezonu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zbrojení na sezonu

, David Jirků,
Zbrojení na sezonu
Zdroj: Euro.cz

Hřiště bude mít 45 golfových drah

Po otevření v roce 2002 se Nová Amerika pyšnila titulem golfového areálu s nejvyšším počtem jamek u nás (27). Dobudováním druhé osmnáctky v Čeladné se prvenství sice přesunulo na Moravu, ale během letošního roku poputuje zřejmě zpátky na usedlost nedaleko Jaroměře. Nová Amerika chystá otevření 18jamkové akademie par 3, čímž se dostane na celkový součet 45 golfových drah. Veřejné hřiště se bude nacházet v nepříliš členitém terénu sousedícím s mistrovskou devítkou Maple Hills. Okolí greenů bude modelované, délky jamek se pohybují v rozmezí 60 až 140 metrů.
Logickou návazností na hřiště určené začátečníkům je založení Stars & Stripes Golf Academy. „SSGA bude fungovat v prostorách současného driving range, kde bude její zázemí – kancelář, dvě místnosti pro analýzu švihu na videu, dílna na opravu holí, posezení pro hráče a pro případné zkoušky na Zelenou kartu. Fungování akademie má na starosti golfpro Stephen Fraser, který pracoval i v akademii Davida Leadbettera a jeho spolupracovníkem bude česky mluvící Brit James Spencer,“ upřesňuje manažer golfového klubu Nová Amerika Tomáš Daul.
Na dvou ze tří mistrovských devítek Nové Ameriky se v mimosezonním období událo několik změn. „Letos na jaře proběhla remodelace obávaného greenu číslo 1 na Maple Hills a greenu číslo 7 na The Bohemia Garden. Zároveň bylo výrazně poopraveno okolí greenu číslo 1 na The Bohemia Garden,“ doplňuje Daul výčet úprav jamkovišť. „Významných změn doznalo také odpaliště č. 2 a 3 na Maple Hills.“
Nová Amerika začala vloni bourat zažité zvyklosti při určování výše vstupních klubových poplatků a v nabídce levných členství hodlá pokračovat také letos. Zájemce o trénink zcela jistě potěší neomezené množství míčů na driving range, zájemci o HCP turnaje uvítají možnost hrát v kterýkoliv všední den. „Domníváme se, že touha hráčů hrát na úpravu hendikepu je dost velká, ale hlavně chceme nabídnout možnost zahrát si kdykoliv a nemuset čekat, až přijde můj hendikepový den,“ říká Tomáš Daul.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze