Zavináč Andrej

26. ledna 2015, 00:00 - (red)
26. ledna 2015, 00:00

Palubní deník se rozhodl dát čtenářům návod, jak zastihnout ministra financí Andreje Babiše. Jednou z jeho zvláštností sice je, že nepoužívá počítač, ale přesto je možné mu poslat e­mail. Už i na vládě ale vědí, že o? ciální korespondenci mu na adresu se zavináčem, tečkou a koncovkou vláda cézet nemá smysl posílat. Andrej Babiš si ji nepřečte. Všechna důležitá vládní lejstra mu chodí na adresu Agrofertu. Tam si je sice taky nepřečte, ale určitě se najde sekretářka, která mu je dokáže vytisknout a přinést. Čtenáři Palubního deníky by to mohli zkusit taky, přece jen je to úředník placený z veřejných zdrojů a měl by být pro veřejnost dostupný. Navíc Babiš ukázkově předvádí, jak efektivně má fungovat spolupráce státu a soukromého sektoru. Žádné datové schránky, dopisy s modrým pruhem nebo kdovíco. Je to pionýr, ne že ne.

A že by to byl i důkaz o tom, že se Babiš od svého holdingu neodpoutal? Že můžou být ohrožena citlivá data, když se vládní korespondence posílá na komerční e­mail? Neblázněte, koho to dneska ještě zajímá.

AUKRISMUS? METLA LIDSTVA Čeští psychiatři upozorňují, že u některých svých pacientů identifikovali novou formu závislosti. Ta spočívá v neustálém puzení účastnit se obchodování na elektronických aukcích. V této souvislosti začali hovořit v zjevné souvislosti s webem Aukro.cz o aukrismu. Akutním aukrismem trpí zřejmě i jeden ze špičkových pražských právníků, jehož kancelář je až po strop zaplněná různými pohlednicemi, dopisy, figurkami, brožemi a tabatěrkami. Všechny spojuje jediný motiv – císaře Františka Josefa I. Právník je pověstný tím, že na portálu eBay pořádá doslova hon na veškeré devocionálie spojené s vladařem. Se svou úchylkou je prozatím sám. Zlé jazyky tvrdí, že když už jde do souboje s jiným zájemcem z Česka, schválně nabídku šroubuje a v poslední chvíli nepřihodí. Je si totiž téměř jistý, že mu právě někdo koupil předražený dárek do jeho kabinetu kuriozit.

DÁREK OD STRÝČKA Z AMERIKY Když někdejší investigativní novinářka Sabina Slonková končila nepříliš úspěšné období na postu šéfredaktorky deníku Dnes, spousta lidí si kladla otázku, kde po intermezzu s Andrejem Babišem zakotví příště. Zvědavci se velmi pravděpodobně brzy dozvědí onu vytouženou odpověď. Podle zdrojů Palubního deníku Sabina Slonková získala grant, který zprostředkovala ambasáda Spojených států amerických, na vytvoření investigativního webu. Ten má podle na šeptavačů Palubního deníku mapovat vliv Ruska v České republice. Další finanční podporu novinářka se známou zkratkou (ina) ještě dostala od lovce Zlojedů a zástupce Dobra – miliardáře Karla Janečka. Palubní deník přeje kolegyni mnoho úspěchů a těší se na nové a zcela nezávislé rozkrývání palermských sítí v matičce Praze a okolí.

DŮCHOD JE PRO SRABY Mediální trh čekají letos nejspíš ještě větší turbulence než v loňském roce. Objektem zájmu se podle zdrojů Palubního deníku stalo i dosud opomíjené vydavatelství Borgis, které vydává deník Právo a provozuje portál Novinky.cz. Většinový majitel vydavatelství, který jako zázrakem přežil všechny krize bez větších škod, Zdeněk Porybný údajně dostal nabídky na koupi svého podílu, a to hned od dvou zájemců. Jedna se měla pohybovat kolem miliardy korun a druhá měla činit 1,2 miliardy korun. Porybný však vyhlídky na klidný důchod odmítl s tím, že ho média pořád dost baví na to, aby na trhu ještě nějaký čas vydržel. POSILA PRO SLABÉHO Válka o outdoorovou reklamu v Praze vedená prostřednictvím sporu o pražské stavební předpisy má dalšího válečníka. Podle zdrojů Palubního deníku v dresu JCDecaux nastupuje v současnosti Tomáš Jirsa se svou komunikační agenturou C&B. Horuje za zachování Hudečkovy podoby pravidel, která likvidovala konkurenci JCD v Praze. Jirsa v minulosti úzce spolupracoval například s tak významnými osobnostmi, jako byli Vít Bárta či exšéf dopravního podniku Martin Dvořák. Přátelé pravdy a lásky na pražském magistrátu tak mají v partě opravdu zkušeného borce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít