ZATÍM VEDE HRADEC PŘED PARDUBICEMI - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

ZATÍM VEDE HRADEC PŘED PARDUBICEMI

, Milan Ostrý,
ZATÍM VEDE HRADEC PŘED PARDUBICEMI
Zdroj: Euro.cz

Nabídka pro začínající i ostřílené je pestrá

Golfové příležitosti ve východních Čechách jsou v této chvíli více na straně Hradce Králové než na straně jeho tradičního rivala Pardubic. To se ovšem v příštích letech může změnit připravovanou výstavbou osmnáctijamkového hřiště u Pardubic.
Nedaleko Hradce Králové je hřiště Golf Clubu Hrádek (GCH). Další nabídkou je kratší hřiště v zámeckém parku Hrádku u Nechanic, které rozhodně nepatří k těm jednoduchým. Přestože zde není mnoho překážek, dokážou stromy ztížit hru. Tu může zkomplikovat i stanovení hracího handicapu. Dobudováním tří veřejných jamek u driving range potvrzují hradečtí myšlenku zpřístupnění golfu pro širokou veřejnost. „Sezonu zahájíme již pátým ročníkem turnaje Golf Hrádek Cup, říká Petr Makovský, prezident GCH. Klub pokračuje v hledání strategického partnera pro dokončení osmnáctky. „Druhou devítku plánujeme na rozdíl od první zámecké jako links, dlouhé a široké fairwaye, dodává Makovský.
Variantou pro kratší hru v Hrádku je areál ve Svobodných Hamrech. Golf a Country Club Svobodné Hamry (GCCSH) má dnes nejdelší hřiště, měřeno ze žlutých odpališť, v České republice. Hřiště přírodního typu je dost náročné. Na obtížnosti se nepodílí pouze délka, ale také vodní překážky, které tvoří řeka Chrudimka. „Do konce letošního roku plánujeme dostavbu kompletní závlahy všech devíti greenů. Rozšíření hřiště na 18 jamek předpokládáme do začátku roku 2005, říká Ferdinand Peroutka, jeden ze zakladatelů GCCSH.
V Pardubicích je zatím v provozu pouze Indoor golf a driving range, u kterého jsou tři jamky. „Nabízíme levnou možnost zkusit si golf, říká Jindřich Jebálek, viceprezident Golf Clubu Pardubice (GCPA). Pozemky pro plánovanou osmnáctku jsou připraveny u Lázní Bohdaneč. „Výstavbu chystáme ve spolupráci s městem, dodává Jebálek.
Letos je v Zaloňově u Jaroměře plánováno pouze zpřístupnění hřiště pro členy klubu Golfresort and Country Club Nová Amerika (GCCNA). „Velké otevření jsme bohužel museli posunout na příští rok. Ale pro rok 2002 připravujeme zprovoznění 27 jamek, říká Stephan Friedreich, viceprezident GCCNA. Areál má vypadat jako hřiště amerického typu. Dnes je možné využít driving range a greeny pro trénink krátké hry. „Zdejší zajímavostí se může stát připravovaná jamka dlouhá 670 metrů, konstatuje Friedreich. Předností tohoto areálu bude široké zázemí.
Pro dokončení golfové nabídky v České republice je ještě nutno doplnit golfové příležitosti v severních Čechách, na které v konkurenci lázeňského golfu a Liberecka nezbyl prostor (EURO 16/2001). V letošní sezoně bude devítijamkové hřiště v Mostě, nedaleko dostihového závodiště, v provozu již druhou sezonu. „Vsadili jsme na klubovou atmosféru a snažíme se zpřístupnit golf každému zájemci, říká Josef Dvořák, prezident I. Golf Clubu Most.
Nedaleko hranic s Německem u města Libouchec, v lokalitě chráněné krajinné oblasti Labské pískovce na trase Teplice-Děčín se postupně buduje golfové hřiště v úzké spolupráci s městem. V tuto chvíli je možné navštívit driving range a hrát na pěti jamkách. „V letošním roce plánujeme dokončení veřejné devítky, dodává Bedřich Kovalčík, prezident klubu Golf Club Libouchec (GCLIB). Plánovaná výstavba vedlejšího osmnáctijamkového hřiště je vázána na rozvoj členské základny klubu a na pokračování spolupráce s městem. Golf Club SPA v Teplicích plánuje na příští rok zahájení výstavby osmnáctijamkového hřiště, to předpokládá ukončení územního řízení. Zkusit si golf, případně si zatrénovat, lze na 300metrové cvičné louce a na greenech pro trénink krátké hry. „Letos plánujeme rozšíření tréninkových možností o hru na devíti tréninkových jamkách, doplňuje Petr Mazzolini, viceprezident GC SPA.