Zásuvka z Berlína

21. srpna 2017, 00:00 - Pavel Páral
21. srpna 2017, 00:00

Červeno-rudo-zelená vláda Berlína řeší od počátku roku problém nadstátního významu. Oddělené veřejné toalety pro muže a ženy prý zásadně diskriminují transsexuální osoby. Podobný problém řeší už nějaký čas v USA, kde by místní pokrokáři chtěli chodit na panenku nebo panáčka nikoli podle toho, co mají v rozkroku, ale podle toho, jak se cítí. Vrcholem tohoto výronu levicové idiocie je rozhodnutí jistého tuším britského páru, že svému dítěti nenechají vyznačit v rodném listě pohlaví, protože se musí v budoucnu samo rozhodnout, jestli chce být male, nebo female. Jako by bylo možné pak zajít do krámu nakoupit a na patřičné místo nainstalovat zásuvku, nebo zástrčku.

Evidentně méně chápavým bojovníkům s onou údajnou diskriminací je zřejmě namístě sdělit překvapující informaci, že člověk je z biologického pohledu savec. Tedy bytost rodící se jako samec, nebo samice.

Není hermafrodit, má tudíž pouze jedny pohlavní orgány a nemůže si vybírat, jaké se mu líbí více a jaké méně. Tyto pohlavní orgány pak plní tu nejzákladnější biologickou úlohu, jakou je zachování rodu. A protože na světě není nikdo dokonalý, ani ta příroda není a ve výjimečných případech se to trochu pokazí, takže do těla muže přijde duše, kterou přitahují muži, či to samé v ženské mutaci, nebo dokonce se v mužském těle objeví ženský duch a naopak.

Z biologického hlediska jde o zbytečné jedince, protože nejsou schopní reprodukce. Ze sociálního je samozřejmě vnímáme jako lidské bytosti a snažíme se jim jejich od přírody ztížené sociální postavení ulehčit. Uznáním faktu, že jsou odlišní, je ale nediskriminujeme. A už vůbec ne tím, že po nich budeme požadovat, aby přistoupili na to, že většina to prostě má jinak, a tudíž svět podle toho vypadá a oni se s tím musejí vyrovnat. Muži močí vestoje do mušlí a někdy i kolem a ženy občas házejí tampony do mísy a ucpávají odpad. A j e přirozené, že demonstrovat intimní hygienu před druhým pohlavím je leckomu žinantní. Co udělá tahle berlínská vláda s lidmi, kteří prostě mají přirozený problém skoedukovanými toaletami? Budou mít jen smůlu, nebo půjdou rovnou na převýchovu do gulagu? •

O autorovi| Pavel Páral, paralp@mf.cz

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat peníze ze životního pojištění?
Nový hit sociálních dávek? Během února přes 2 tisíce žádostí o otcovskou
Na co si Češi nejčastěji půjčují?
Pravda, nebo mýtus: 10 faktů o vdovském důchodu
Pečujte o zdraví, ušetříte až třetinu dobrovolného pojistného
Auta
Je rychlejší sportovní čtyřkolka, nebo předokolka? Leon…
Video smrtelné nehody autonomního vozu dokazuje naprosté selhání techniky i procesů v Uberu
LSEV je čínské auto vyrobené na 3D tiskárně. Prodávat se začne za rok
Škoda představí do konce roku 2020 pět elektrifikovaných modelů
Pět zajímavých a dostupných ojetin, které už nebudou ztrácet na ceně
Technologie
Kuriózní riziko kryptoměn. Blockchain obsahuje ilegální data, včetně dětské pornografie
Grafika k nerozeznání od reality se blíží. Unreal Engine vykouzlil krásnou Siren a digitálního Serkise
Policie zveřejnila video ze smrtelné nehody samořiditelného Uberu. Kdo udělal chybu?
Škoda představí do konce roku 2020 pět elektroaut
Google vás šmíruje. Prohlížeč Vivaldi proto změnil výchozí vyhledávač
Hry pro příležitostné hráče