Zásuvka z Berlína

21. srpna 2017, 00:00 - Pavel Páral
21. srpna 2017, 00:00

Červeno-rudo-zelená vláda Berlína řeší od počátku roku problém nadstátního významu. Oddělené veřejné toalety pro muže a ženy prý zásadně diskriminují transsexuální osoby. Podobný problém řeší už nějaký čas v USA, kde by místní pokrokáři chtěli chodit na panenku nebo panáčka nikoli podle toho, co mají v rozkroku, ale podle toho, jak se cítí. Vrcholem tohoto výronu levicové idiocie je rozhodnutí jistého tuším britského páru, že svému dítěti nenechají vyznačit v rodném listě pohlaví, protože se musí v budoucnu samo rozhodnout, jestli chce být male, nebo female. Jako by bylo možné pak zajít do krámu nakoupit a na patřičné místo nainstalovat zásuvku, nebo zástrčku.

Evidentně méně chápavým bojovníkům s onou údajnou diskriminací je zřejmě namístě sdělit překvapující informaci, že člověk je z biologického pohledu savec. Tedy bytost rodící se jako samec, nebo samice.

Není hermafrodit, má tudíž pouze jedny pohlavní orgány a nemůže si vybírat, jaké se mu líbí více a jaké méně. Tyto pohlavní orgány pak plní tu nejzákladnější biologickou úlohu, jakou je zachování rodu. A protože na světě není nikdo dokonalý, ani ta příroda není a ve výjimečných případech se to trochu pokazí, takže do těla muže přijde duše, kterou přitahují muži, či to samé v ženské mutaci, nebo dokonce se v mužském těle objeví ženský duch a naopak.

Z biologického hlediska jde o zbytečné jedince, protože nejsou schopní reprodukce. Ze sociálního je samozřejmě vnímáme jako lidské bytosti a snažíme se jim jejich od přírody ztížené sociální postavení ulehčit. Uznáním faktu, že jsou odlišní, je ale nediskriminujeme. A už vůbec ne tím, že po nich budeme požadovat, aby přistoupili na to, že většina to prostě má jinak, a tudíž svět podle toho vypadá a oni se s tím musejí vyrovnat. Muži močí vestoje do mušlí a někdy i kolem a ženy občas házejí tampony do mísy a ucpávají odpad. A j e přirozené, že demonstrovat intimní hygienu před druhým pohlavím je leckomu žinantní. Co udělá tahle berlínská vláda s lidmi, kteří prostě mají přirozený problém skoedukovanými toaletami? Budou mít jen smůlu, nebo půjdou rovnou na převýchovu do gulagu? •

O autorovi| Pavel Páral, paralp@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konstantní symboly: co který znamená a proč je už nepotřebujeme?
V práci se řeší problémy v kuchyňce. Začátek konce
Rozdílný výpočet sociálního a zdravotního pojištění v příkladech
Chystáte se do zoo? Kolik stojí vstupné a kde můžete kouřit?
České neprůstřelné vesty chrání od Keni po Austrálii
Auta
Retro: Mazda RX-7 je mezi sportovními auty unikát už 40 let
Dacia jako ojetina: Kterou chtít, kterou nebrat a jak nakupovat?
Abt přidal pětiválci v Audi RS3 dalších 100 koní. Teď už jich má 500
Sedm slepých uliček automobilového vývoje: Tudy ne, přátelé
Ford Focus bude „číst“ silnici a vyhlazovat díry pomocí adaptivních tlumičů
Technologie
TSMC pokračuje v jízdě. Za rok už mu má běžet zkušební výroba na 5nm procesu
Nová várka oprav pro Windows 10 verze 1709 a 1703 a Windows 7
Z FreeSync 2 se stane FreeSync 2 HDR. Monitory musí umět aspoň DisplayHDR 600
Steam zahájil tradiční letní výprodej her. Můžete ušetřit spoustu peněz
Američan vyrobil robota na kompletní přípravu burgerů
Hry pro příležitostné hráče