Zářivý lesk - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Zářivý lesk

, (red),
Zářivý lesk
Zdroj: Euro.cz

Rady a tipy, jak pečovat o své vlasy

Podle průzkumů si dvě třetiny žen barví vlasy a z nich šedesát procent si je nechává barvit při návštěvě kadeřnického salonu (Health & Beauty Europe 2003). Časem se však lesk barvených vlasů ztrácí a barva přestává zářit. Co je příčinou a jak tomuto „zmatnění“ vlasů zabránit?
V jádru vlasu (kortexu) se nacházejí melanocyty, které vytvářejí přírodní barvivo – pigment melanin. Jeho schopností je dopadající světlo z části absorbovat a z části propouštět. Odražené světlo od vlasu poté vnímáme jako barevné. Povrch vlasu (kutikula) je tvořen šupinkami bílkovinného keratinu, které jsou průzračné, takže přes ně melanin může prosvítat. Když dojde působením vnějších agresí (UV paprsky, voda, vítr, znečištěné prostředí, kartáčování nebo vysoušení vlasů) k poškození kutikuly, šupinky keratinu se stávají mléčnými a nedovolují melaninu pronikat, takže se barva vlasů zdá být matná a nevýrazná.
Odraz světelných paprsků od vlasů je tím silnější, čím dokonaleji je uhlazen povrch vlasu. Silnějšího odrazu světla, a tím intenzivnějších a četnějších odlesků dosáhneme rovněž individualizací každého vlasového vlákna.
Z výzkumů textilních vláken a odrazu světla na nich vychází například patentovaná technologie přípravků Réflection – Système Fibrionic. Technologii tvoří ionizovaný mikropolymer s originální strukturou. Na svých ukončeních má molekula dva póly, které dovolují ukotvení dalších molekul stejného typu. Díky této vlastnosti lze doslova utkat okolo vlasového vlákna jakousi intermolekulární mikrosíť, která obaluje a sjednocuje povrch vlasu, uhlazuje ho a proměňuje v téměř zrcadlovou plochu, která je optimální pro odraz světla. Pozitivní náboje molekuly působí na nejvíce zcitlivělých zónách vlasů, výborně se fixují a vytvářejí doslova „nový vlas“.
Takto sjednocené a uhlazené vlasy jsou díky ideálnímu odrazu světla zářivé, lehké a hebké na dotyk, a navíc jsou proti vnějším nepříznivým vlivům dokonale chráněny UV filtry. Jako náhrada za technický šampon ihned po barvení může potom posloužit například revoluční mycí péče Chroma Perfect Réflection.

Dagmar Bílková, vzdělávací manažerka