ZACHRÁNCE PŘICHÁZÍ - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

ZACHRÁNCE PŘICHÁZÍ

, ČTK,
ZACHRÁNCE PŘICHÁZÍ
Zdroj: Euro.cz

Jaroslav Kotas

OSTRAVA/KRNOV (ČTK) – Generálním ředitelem výrobce koželužských strojů Strojosvit-F.CZ se v pondělí 7. ledna stal Jaroslav Kotas, který dříve řídil například restrukturalizaci ve Vlnapu Nejdek. Místo bylo volné od počátku loňského listopadu, kdy na vlastní žádost odstoupil bývalý šéf Jiří Seidler.
Podle Josefa Bartoníčka, předsedy podnikových odborů, se vedení firmy vyvážející 80 procent produkce stále potýká s nedostatkem peněz na financování zakázek. To se promítá do opožďování výplatních termínů. Problémy vyvrcholily před Vánocemi, kdy lidé dostali teprve doplatek za říjen a třítisícikorunovou zálohu za listopad. Na doplacení listopadové mzdy čekali do 2. ledna, jak uvedl Bartoníček. „Podle mých informací má vzniknout nová společnost, a. s. Strojosvit, která by měla mít snadnější přístup k úvěru a financovat chod a. s. Strojosvit F-CZ,“ dodal. Ředitel pro restrukturalizaci podniku Michal Silon tento záměr potvrdil.
Vlastníkem Strojosvit F-CZ je od loňského května akciová společnost B&P Consulting, která firmu koupila od Fondu národního majetku.