Z VLASTNÍHO DO BANKY - Euro.cz

Přihlášení

Z VLASTNÍHO DO BANKY

, Marcela Alföldi Šperkerová,
Z VLASTNÍHO DO BANKY
Zdroj: Euro.cz

Dana Casimaty

PRAHA – Ředitelkou divize strategie a vztahů s investory v Komerční bance se stala třiatřicetiletá Dana Casimaty. Úspěšná žena, která hovoří plynně anglicky a částečně německy a rusky, má za sebou poměrně bohatou kariéru.

Dana Casimaty absolvovala pražskou Vysokou školu ekonomickou v roce 1992, o čtyři roky později získala titul MBA na London Business School ve Velké Británii. První praktické zkušenosti sbírala již za pražských studií, při nichž působila jako asistentka v pražské firmě A. C. E. Media Ventures. Po absolvování pracovala dva roky na postu obchodní analytičky ve společnosti McKinsey & Company. V létě 1995 na krátký čas přesídlila do pobočky ING Bank, o rok později se na tři roky vrátila do McKinsey, tentokrát jako engagement manager.

Do Komerční banky přišla ze společnosti s ručením omezeným Profira, kterou v listopadu 1999 založila společně se svým manželem, Britem Peterem Casimatym. Zabývala se zřizováním úvěrového regis–tru. Manžel nyní pracuje ve společnosti Stilking Film Group, zprostředkovávající natáčení filmů v ČR.