Woods opět hráčem roku - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Woods opět hráčem roku

, David Jirků,
Woods opět hráčem roku
Zdroj: Euro.cz

Rozdělovaly se prestižní ceny za minulou sezonu

Popáté za sebou a celkově pošesté zvítězil Tiger Woods v hlasování hráčů US PGA Tour, a získal tak cennou Jack Nicklaus Trophy coby hráč roku. Woodsova letošní sezona zahrnuje prvenství na pěti významných turnajích (ačkoliv ani jeden z nich nebyl z kategorie Grand Slamů), nejnižší průměrné skóre na tour a překonání více než půl století starého rekordu v počtu projitých cutů v řadě (aktuálně šňůra 114 turnajů).
Hráče roků volili také účastníci Champions Tour (dříve Senior Tour). Podle očekávání se jím stal Tom Watson, jehož letošní výkony byly mimořádné. K výhrám na dvou major turnajích přidal nejnižší průměrné skóre a triumf v žebříčku výdělků. Mimo sportovní pole se Watson velmi silně angažoval v boji proti zatím nevyléčitelné chorobě ALS (amyotrofické laterální skleróze), která byla počátkem roku diagnostikována u jeho dlouholetého přítele a caddieho Bruce Edwardse. Watson pomohl založit fondy na výzkum a vývoj potřebných léků, pro něž sám získal částku dosahující výše tří milionů dolarů.
Hráčkou roku se stala zcela zaslouženě Annika Sörenstamová, která ženskému golfu vládla ještě pevnější rukou než Tiger Woods mužskému. Z šestnácti turnajů LPGA Tour, jichž se zúčastnila, skončila patnáctkrát v první desítce. Celosvětově vyhrála sedm turnajů včetně dvou major, čímž zkompletovala svoji sbírku titulů Grand Slamu. Jako první žena po takřka 60 letech se představila na turnaji mužské PGA Tour Bank of America Colonial.