Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Pomozte ochránit uživatele internetu a zachovat svobodný internet

12. září se bude v Evropském parlamentu hlasovat o evropské směrnici o autorském právu.…

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní…

Konec výmluvám a začátek mluvení anglicky se blíží!

Lidský druh je mistrem ve vymlouvání se. Vymlouváme se na počasí, na únavu, na děti, na…

WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Oblast fúzí a akvizic je specifická tím, že klienti kromě důkladné znalosti právních norem vyžadují také obchodně orientovaný přístup k řešení právních otázek, kreativitu a znalost podnikové ekonomiky.

Skutečnost, že jsme zatím jako jediná advokátní kancelář získali toto prestižní ocenění poosmé za sebou, chápeme jako důkaz, že naši advokáti tyto schopnosti mají

Advokátní kancelář Weil poskytuje v České republice právní služby v oblasti fúzí a akvizic širokému spektru domácích a zahraničních klientů a účastní se největších transakcí v této oblasti.

AK Weil poskytuje pravidelné právní poradenství skupině General Electric – v souvislosti s prodejem globálních aktiv v oblasti vodního hospodářství – a některým jejím dceřiným společnostem, například GE Capital. V tomto případě šlo o součinnost při prodeji akcií Moneta Money Bank (celková hodnota 40 miliard korun) jedné z nevýznamnějších českých bank nejprve formou IPO a následně formou akcelerovaného book buildingu.

Advokátní kancelář dále poskytovala právní služby společnosti ČEZ v souvislosti s řadou významných transakcí. Například s prodejem elektrárny Počerady, se zvažovaným prodejem elektrárny Tisová, s prodejem energetických aktiv v Bulharsku, dále s akvizicí německé společnosti Elevion, s akvizicí německých společností vlastnících větrné turbíny či s akvizicí projektu na výstavbu větrných parků ve Francii.

Mezi významné transakce, na nichž se AK Weil nedávno podílela, patří rovněž fúze společností Unipetrol RPA a Česká rafinérská nebo akvizice stoprocentního podílu v největší české chemičce Spolana společností Unipetrol.

Fúze a akvizice neboli M&A jsou hlavním těžištěm práce většiny velkých kanceláří. Základem oblasti jsou transakce spojené s nákupem či změnami v obchodních korporacích. Advokáti musí dané transakce ochránit před riziky ve formě právních prověrek, asistují při vyjednávání o transakci a po dosažení dohody pak realizují a zajišťují transakční dokumentaci, a to často napříč několika státy.

Vítěz kategorie ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? Clifford Chance Prague LLP, organizační složka ? Dentons Europe CS LLP, organizační složka ? Havel, Holásek & Partners s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? Weinhold Legal, v.o.s. advokátní kancelář ? White & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Ambruz & Dark Deloitte Legal s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? DBK PARTNERS, advokátní kancelář, s.r.o. ? DUNOVSKÁ & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář ? Glatzová & Co., s.r.o. ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? ŘANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak vypadají SPZ na autech v Evropě?
Platíte víc za vlak kvůli slevě pro studenty a důchodce?
Za černý odběr elektřiny jsou vysoké pokuty. Jak se mu vyhnout?
Kdy vzroste rodičovská o 40 tisíc? A koho se zvýšení bude týkat?
Kdy se v ČR zakáží zvířata v cirkusech?
Auta
Škoda Octavia G-Tec je rychlejší. Tisíc kilometrů s ní ale…
IAA Hannover 2018: Budoucnost užitkových aut? Hybridní, elektrická a autonomní
Euro NCAP: Volkswagen Touareg a Audi A6 za pět, Tourneo za čtyři a Jimny pouze za tři
Kvíz: Víte, kolik dostanete bodů za tyto přestupky?
Za volantem Alpine A110: Svezli jsme se autem, které v ČR jen tak nepotkáte
Technologie
Asus ROG Strix Fusion 700: bezdrátová sluchátka pro hráče (uživatelská recenze)
Další kontroverze CCleaneru. Aktualizoval se, ačkoli jste mu to zakázali
Renault, Nissan a Mitsubishi nahradí svůj infotainment Androidem
Nový ARM procesor pro servery jde na trh: 32jádra Ampere eMAG budou v serverech Lenovo
Nové aktualizace od Microsoftu. Ve Windows 10 v1803 bylo opraveno 54 chyb
Hry pro příležitostné hráče