WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Oblast fúzí a akvizic je specifická tím, že klienti kromě důkladné znalosti právních norem vyžadují také obchodně orientovaný přístup k řešení právních otázek, kreativitu a znalost podnikové ekonomiky.

Skutečnost, že jsme zatím jako jediná advokátní kancelář získali toto prestižní ocenění poosmé za sebou, chápeme jako důkaz, že naši advokáti tyto schopnosti mají

Advokátní kancelář Weil poskytuje v České republice právní služby v oblasti fúzí a akvizic širokému spektru domácích a zahraničních klientů a účastní se největších transakcí v této oblasti.

AK Weil poskytuje pravidelné právní poradenství skupině General Electric – v souvislosti s prodejem globálních aktiv v oblasti vodního hospodářství – a některým jejím dceřiným společnostem, například GE Capital. V tomto případě šlo o součinnost při prodeji akcií Moneta Money Bank (celková hodnota 40 miliard korun) jedné z nevýznamnějších českých bank nejprve formou IPO a následně formou akcelerovaného book buildingu.

Advokátní kancelář dále poskytovala právní služby společnosti ČEZ v souvislosti s řadou významných transakcí. Například s prodejem elektrárny Počerady, se zvažovaným prodejem elektrárny Tisová, s prodejem energetických aktiv v Bulharsku, dále s akvizicí německé společnosti Elevion, s akvizicí německých společností vlastnících větrné turbíny či s akvizicí projektu na výstavbu větrných parků ve Francii.

Mezi významné transakce, na nichž se AK Weil nedávno podílela, patří rovněž fúze společností Unipetrol RPA a Česká rafinérská nebo akvizice stoprocentního podílu v největší české chemičce Spolana společností Unipetrol.

Fúze a akvizice neboli M&A jsou hlavním těžištěm práce většiny velkých kanceláří. Základem oblasti jsou transakce spojené s nákupem či změnami v obchodních korporacích. Advokáti musí dané transakce ochránit před riziky ve formě právních prověrek, asistují při vyjednávání o transakci a po dosažení dohody pak realizují a zajišťují transakční dokumentaci, a to často napříč několika státy.

Vítěz kategorie ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? Clifford Chance Prague LLP, organizační složka ? Dentons Europe CS LLP, organizační složka ? Havel, Holásek & Partners s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? Weinhold Legal, v.o.s. advokátní kancelář ? White & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Ambruz & Dark Deloitte Legal s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? DBK PARTNERS, advokátní kancelář, s.r.o. ? DUNOVSKÁ & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář ? Glatzová & Co., s.r.o. ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? ŘANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jedete autem na hory? Víte, na co si dát pozor?
Jak vysoké může být sociální pojištění za rok 2017?
Co dělat při ztrátě kartičky zdravotní pojišťovny?
Kdy budou jarní prázdniny ve vašem okrese?
Kdo vyhraje prezidentské volby: Zeman vs. Drahoš?
Auta
Jeep Grand Commander je velké sedmimístné SUV. Ale zatím…
Nejlepší dieselová ojetina? Škoda Yeti a Škoda Superb Combi, myslí si Britové
Kolik stojí nezávislé topení do auta? 24 tisíc, ale i dvojnásobek
Lada 2107 křížená s buldozerem uklízí v Rusku ulice
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Technologie
Samsung brzo vydá náhradu svých evergreenů: SATA disky Samsung SSD 860 Evo a 860 Pro
Bitchcoin? Nevěstince v Nevadě budou přijímat platby v kryptoměně
MediaTek má nový SoC pro prémiové televizory Sony a Philips, bude o 50 % rychlejší
GDDR6 od Hynixu už je reálně dostupná, ale na nižších taktech. První karty na 14 GHz?
Google bude na mobilech od léta dávat přednost rychlejším webům
Hry pro příležitostné hráče