WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Oblast fúzí a akvizic je specifická tím, že klienti kromě důkladné znalosti právních norem vyžadují také obchodně orientovaný přístup k řešení právních otázek, kreativitu a znalost podnikové ekonomiky.

Skutečnost, že jsme zatím jako jediná advokátní kancelář získali toto prestižní ocenění poosmé za sebou, chápeme jako důkaz, že naši advokáti tyto schopnosti mají

Advokátní kancelář Weil poskytuje v České republice právní služby v oblasti fúzí a akvizic širokému spektru domácích a zahraničních klientů a účastní se největších transakcí v této oblasti.

AK Weil poskytuje pravidelné právní poradenství skupině General Electric – v souvislosti s prodejem globálních aktiv v oblasti vodního hospodářství – a některým jejím dceřiným společnostem, například GE Capital. V tomto případě šlo o součinnost při prodeji akcií Moneta Money Bank (celková hodnota 40 miliard korun) jedné z nevýznamnějších českých bank nejprve formou IPO a následně formou akcelerovaného book buildingu.

Advokátní kancelář dále poskytovala právní služby společnosti ČEZ v souvislosti s řadou významných transakcí. Například s prodejem elektrárny Počerady, se zvažovaným prodejem elektrárny Tisová, s prodejem energetických aktiv v Bulharsku, dále s akvizicí německé společnosti Elevion, s akvizicí německých společností vlastnících větrné turbíny či s akvizicí projektu na výstavbu větrných parků ve Francii.

Mezi významné transakce, na nichž se AK Weil nedávno podílela, patří rovněž fúze společností Unipetrol RPA a Česká rafinérská nebo akvizice stoprocentního podílu v největší české chemičce Spolana společností Unipetrol.

Fúze a akvizice neboli M&A jsou hlavním těžištěm práce většiny velkých kanceláří. Základem oblasti jsou transakce spojené s nákupem či změnami v obchodních korporacích. Advokáti musí dané transakce ochránit před riziky ve formě právních prověrek, asistují při vyjednávání o transakci a po dosažení dohody pak realizují a zajišťují transakční dokumentaci, a to často napříč několika státy.

Vítěz kategorie ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? Clifford Chance Prague LLP, organizační složka ? Dentons Europe CS LLP, organizační složka ? Havel, Holásek & Partners s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? Weinhold Legal, v.o.s. advokátní kancelář ? White & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Ambruz & Dark Deloitte Legal s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? DBK PARTNERS, advokátní kancelář, s.r.o. ? DUNOVSKÁ & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář ? Glatzová & Co., s.r.o. ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? ŘANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Chemických škodlivých látek bývá víc doma než venku
Nezapomeňte do půlky prosince zaplatit zálohy na silniční daň
Jak a kde sledovat zásilky ze zahraničí
Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
Auta
McLaren 720S Spider: Do prodeje míří extrémně rychlý…
Test Jeep Grand Cherokee S: Cesta časoprostorem
Bude Cargo e-Bike dopravou budoucnosti?
Retro: Tatra 700 byla ve své době nejrychlejším českým autem
Lifestylový Fiat Talento Shuttle by Irmscher
Technologie
Edge se objeví také ve Windows 7 a bude podporovat doplňky pro Chrome
Herní počítač pod stromeček: tipy na highendovou mašinu pro vysoká rozlišení
Microsoft Surface Go: jak z tabletu, klávesnice, pera a myši udělat počítač (recenze)
Ani Nokia 8.1 ještě pořád není high-end, ale načančaná střední třída
A zase jinak. Counter-Strike: Global Offensive je teď opravdu „zdarma“
Hry pro příležitostné hráče