WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

20. listopadu 2017, 00:00 -
20. listopadu 2017, 00:00

Oblast fúzí a akvizic je specifická tím, že klienti kromě důkladné znalosti právních norem vyžadují také obchodně orientovaný přístup k řešení právních otázek, kreativitu a znalost podnikové ekonomiky.

Skutečnost, že jsme zatím jako jediná advokátní kancelář získali toto prestižní ocenění poosmé za sebou, chápeme jako důkaz, že naši advokáti tyto schopnosti mají

Advokátní kancelář Weil poskytuje v České republice právní služby v oblasti fúzí a akvizic širokému spektru domácích a zahraničních klientů a účastní se největších transakcí v této oblasti.

AK Weil poskytuje pravidelné právní poradenství skupině General Electric – v souvislosti s prodejem globálních aktiv v oblasti vodního hospodářství – a některým jejím dceřiným společnostem, například GE Capital. V tomto případě šlo o součinnost při prodeji akcií Moneta Money Bank (celková hodnota 40 miliard korun) jedné z nevýznamnějších českých bank nejprve formou IPO a následně formou akcelerovaného book buildingu.

Advokátní kancelář dále poskytovala právní služby společnosti ČEZ v souvislosti s řadou významných transakcí. Například s prodejem elektrárny Počerady, se zvažovaným prodejem elektrárny Tisová, s prodejem energetických aktiv v Bulharsku, dále s akvizicí německé společnosti Elevion, s akvizicí německých společností vlastnících větrné turbíny či s akvizicí projektu na výstavbu větrných parků ve Francii.

Mezi významné transakce, na nichž se AK Weil nedávno podílela, patří rovněž fúze společností Unipetrol RPA a Česká rafinérská nebo akvizice stoprocentního podílu v největší české chemičce Spolana společností Unipetrol.

Fúze a akvizice neboli M&A jsou hlavním těžištěm práce většiny velkých kanceláří. Základem oblasti jsou transakce spojené s nákupem či změnami v obchodních korporacích. Advokáti musí dané transakce ochránit před riziky ve formě právních prověrek, asistují při vyjednávání o transakci a po dosažení dohody pak realizují a zajišťují transakční dokumentaci, a to často napříč několika státy.

Vítěz kategorie ? WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

Velmi doporučované kanceláře ? Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři, s.r.o. ? Clifford Chance Prague LLP, organizační složka ? Dentons Europe CS LLP, organizační složka ? Havel, Holásek & Partners s.r.o. ? Kinstellar, s.r.o., advokátní kancelář ? PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář ? Weinhold Legal, v.o.s. advokátní kancelář ? White & Case (Europe) LLP, organizační složka

Doporučované kanceláře ? Ambruz & Dark Deloitte Legal s.r.o., advokátní kancelář ? CMS Cameron McKenna v.o.s. ? DBK PARTNERS, advokátní kancelář, s.r.o. ? DUNOVSKÁ & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář ? Glatzová & Co., s.r.o. ? KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o. ? ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. ? ŘANDA HAVEL LEGAL advokátní kancelář s. r. o.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Jak, kdy a kam zaplatit daň z příjmu
Půjčka na Bitcoin? Šílenství
Byty se v průměru nabízejí za 2,78 mil. Kč. Loni to bylo o 400 000 korun méně
Dejte si pozor na 8 špatných důchodových rozhodnutí
Auta
Na západ, soudruhu! Svezli jsme se legendárním autobusem Š1…
Land Rover Defender Works V8 je zážitek, na který se nezapomíná (první jízdní dojmy)
Pohnuté osudy automobilek východního bloku: Přežilo jich jen pár
Také Audi bude mít svou „X6“. Q8 se představí v červnu a dočká se verze RS
Test pneumatik 225/45 R17: Jak si vedou celoroční? Vyloženě špatně ne
Technologie
Marvell uvádí na trh čipy pro 400Gb/s Ethernet. Datacentra čeká velké zrychlování
Google, Facebook, Amazon. Digitální daň z obratu velkých firem v EU má být tři procenta
Lamax Pax X-1 a Energy Sistem Earphones 1: sluchátka bezdrátově a levně (vyzkoušeno)
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Windows 10 Insider Preview build 17123: Fotky si tykají s HEIFem
Hry pro příležitostné hráče