Vrchol sezony v Blaníku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Vrchol sezony v Blaníku

, Luboš Procházka časopis Golf,
Vrchol sezony v Blaníku
Zdroj: Euro.cz

Nejlepšími hráči letošního roku jsou Nič a Mašínová

Již podeváté se poslední listopadový pátek v pražském kině Blaník sešli golfisté z celé České republiky, aby byli přítomni ocenění nejvýraznějších výkonů právě končící sezony. Nejlepšími golfisty roku 2004 byli vyhlášeni Petr Nič z Erpetu a motolská Zuzana Mašínová. Do Síně slávy byl uveden ostravský Jan Cieslar, který se zasloužil velkou měrou o rozvoj golfu na severní Moravě.
Samotné zahájení večera a navození jeho slavnostní atmosféry obstaraly dva filmové dokumenty agentury Ages – půlhodinový sestřih letošní amatérské golfové sezony a patnáctiminutová reportáž z osmi letních táborů, které pro děti z českých klubů uspořádala Nadace Hanuše Goldscheidera.
Modrá saka Hráče roku oblékl Petru Ničovi a Zuzaně Mašínové Karel Vopička za asistence prezidenta ČGF Milana Veselého. Nejlepším midamatérem se stal Mikuláš Ordnung, nejlepším seniorem Jiří Kodeš. Byly vyhlášeny i objevy roku, mladí hráči a hráčky, kteří se v sezoně nejvíce posunuli ve své výkonnosti. Svoje hendikepy si v jednotlivých kategoriích nejvíce zlepšili Klára Spilková z 29,4 na 14,3 (do 10 let), David Štrouf z 36 na 19,8 (do 10 let), Jakub Houschka z 36 na 16,5 (do 12 let), Petr Heider z 25,9 na 10,4 (do 14 let) a Marek Siwy ze ZK na 18,1 (do 14 let). Kadeti Stanislav Matuš a Petr Václav obdrželi Cenu prezidenta ČGF za nejlepší brutto výsledek (-1) ze dvou hřišť.
Následovalo vyhlášení nejlepších hráčů Czech Golf Amaterur Tour, naší nejvyšší amatérské soutěže. V mužích byl nejlepší Petr Skopový před Romanem Svobodou a Martinem Peterkou. V ženách byla nejúspěšnější hráčkou Zuzana Mašínová, druhá skončila Stanislava Kopejtková a třetí Edita Nechanická.
Lodivod celého večera herec a golfista Jiří Macháček se svého úkolu zhostil s grácií a s jemným nevtíravým humorem.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze