VODNÍ RÁJ - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

VODNÍ RÁJ

, Milan Ostrý,
VODNÍ RÁJ
Zdroj: Euro.cz

Osm kilometrů od Grand hotelu Pupp vzniká privátní klub

Karlovarsko je jedním z nejatraktivnějších golfových regionů v Česku vůbec. Toto tvrzení jistě podpoří i otevření golfového hřiště v Cihelnách, vzdáleného osm kilometrů od Grand hotelu Pupp. Podnikatelský záměr nepočítá pouze s provozem mistrovského hřiště. Konečná podoba areálu zahrnuje výstavbu obytných vil v bezprostřední blízkosti hřiště. První etapa výstavby obytné části má začít letos na podzim.
Součástí areálu v Cihelnách je krytý driving range, prostory pro trénink krátké hry a krátký 18jamkový kurs chipp & putt. Samotné hřiště je prvním ve východní Evropě, které projektoval mimoevropský architekt a golfová legenda Gary Player. Ten spolu s Arnoldem Palmerem a Jackem Nicklausem tvoří takzvanou „velkou trojku .
Hřiště bude mít na třinácti jamkách vodní překážku v podobě řeky nebo jezera. „Hřiště nebude extrémně dlouhé, ale opravdu technicky náročné, popisuje Jaroslav Peterka, prezident Cihelny Golf Clubu (CGC). Překvapením pro hráče může být i volba cesty na green, dvě fairwaye jsou připraveny na jamkách číslo 3 a 15. „Každý se může rozhodnout, zda bude hrát jamku technicky, anebo jako ranař, dodává Peterka. „Hráči budou muset zachovat klidnou hlavu, protože nástrah bude mnoho, konstatuje Peterka. Mimo třinácti jamek s vodní překážkou je zde také devět biotopů, do kterých bude zakázáno vstupovat pro míčky. Pro tyto případy je už dnes v recepci připraven velký koš plný hraných míčů za nižší cenu.
„Nejhezčí jamku si určitě najde každý sám, v mém případě jde zatím o platonickou záležitost (zatím se nehraje) ke všem nejhezčím osmnácti jamkám, tvrdí Peterka. To přestane platit koncem května, kdy po otevření (25.–26. května 2001) začne normální provoz hřiště. Je třeba brát ohled na čerstvé hřiště, kde nevhodné jarní počasí přibrzdilo finální úpravy. Z tohoto důvodu proběhne na hřišti v Cihelnách pouze jeden Test Cup. Předpokládá se, že hřiště se bude zlepšovat s každým následujícím měsícem, proto bude vhodnější naplánovat si návštěvu a hru v Cihelnách na následující měsíce.
Cihelny jsou prvním hřištěm v České republice, kde bude pro hru nutný minimální handikep 35. „Ano, omezení pro vstup na hřiště bude platit, tak jako čas hry pro jednotlivé jamky, popisuje politiku provozu Peterka.
Celková délka hřiště je těsně pod 5800 metrů. Tři pětiparové jamky, pět tříparových a deset čtyřparových. Nejdelší je hned první jamka, nejkratší bude jamka číslo 5, která bude jistě patřit díky odpališti na skále mezi nejoblíbenější. Nejzajímavější jamky budou pro hráče připraveny ve druhé devítce, která je malým vodním královstvím. Jamka číslo 10 – voda po obou stranách fairwaye a nakonec úzký, vodou obklopený green. Jamka číslo 12 – dvě přesné rány a druhá rána na poloostrovní green. A poslední jamka s bunkrem, ze kterého budou někteří raději hrát nazpátek. Znormování hřiště je plánováno na první polovinu května, i to rozhodne o tom, jak bude hřiště v Cihelnách náročné pro běžného hráče.
Do dvou let má být dokončeno kompletní zázemí golfového klubu. To představuje místnost pro členy, klubovna, restaurace, indoor golf a ubytovací kapacita sedmdesáti lůžek. Do této doby bude jako základna sloužit recepce a občerstvení u driving range. Pro větší akce pak budou sloužit provizorní stany u výsledkové tabule. „Po dokončení klubového zázemí bude mít každý člen vlastní židli, dokončuje Peterka.