Virtuální pionýr - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Virtuální pionýr

, Erika Hatašová,
Virtuální pionýr
Zdroj: Euro.cz

Unient Communications

PRAHA (hat) – Společnost Unient Communications má ambice stát se prvním virtuálním mobilním operátorem v České republice. Minulý týden uzavřela propojovací dohodu s Českým Telecomem, o smlouvách se všemi českými mobilními operátory v současnosti vyjednává. Podobná jednání však operátoři nyní vedou s mnoha zájemci. Do komerčního provozu by měla být služba Unientu uvedena v polovině roku.
Unient v současnosti poskytuje především služby IP telefonie, v budoucnu je hodlá cílit na byznys klientelu a uživatele internetu. Přidanou hodnotou pro firmy by měla být integrace pevné linky, internetové a mobilní telefonie, kdy by volání na jedno číslo mělo být možné směřovat podle potřeby na mobilní přístroj i na pevnou linku.
Bez smlouvy s mobilními operátory by ovšem nemohla nabídnout to hlavní, co se od virtuálních operátorů očekává, to jest výrazně nižší ceny. Ty virtuálním operátorům umožňují nižší vstupní náklady (nemusí budovat síť – služby si kupují) a jednoduchý obchodní model založený především na prodeji přes internet.