Velmi cenné odhady - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Velmi cenné odhady

, Blanka Růžičková Euronews a.s.,
Velmi cenné odhady
Zdroj: Euro.cz

SME

OSTRAVA (rů) – Severomoravská energetika vyhlásila vítěze své loňské soutěže o nejlepší odhad spotřeby elektřiny. V soutěži pro podnikové energetiky, kteří pro své firmy připravují smlouvy o budoucím odběru energie, suverénně zvítězil Vítězslav Venglař z STV Glass. Ve svých odhadech se během sledovaných osmi měsíců odchýlil od skutečné spotřeby jen o necelá tři procenta. Dobrý odhad makléře, který nakupuje elektřinu, může jeho podniku přinést výrazné úspory. Při minimálních odchylkách od nasmlouvaného množství nemusí dokupovat dražší elektřinu na okamžitém trhu nebo platit penále za neodebranou energii.
Soutěž probíhala vloni od dubna do konce roku, a to ve čtyřech kategoriích podle velikosti a charakteru odběru elektrické energie. Absolutní vítěz Vítězslav Venglař vyhrál v kategorii extraligy. Nejlepší v superlize byl Svatopluk Weiser s Moravských železáren, skupinu A první ligy vyhrál Jiří Bruckner z firmy Juta a ve skupině B zvítězila Milena Kocurková z Dopravního podniku Ústí nad Labem.
Severomoravská energetika (SME) vyhlásila soutěž pro své oprávněné zákazníky, tedy firmy a podniky, které si už vloni mohly vybrat svého dodavatele elektrické energie. Podnikoví energetici se snažili co nejpřesněji předpovědět, jaká bude hodinová spotřeba odebírané elektrické energie. „Chtěli jsme posílit jejich zainteresovanost na odchylkách, a tím zkvalitnit proces sjednávání objemu a průběhu odběru elektrické energie v rámci vzájemných smluvních vztahů,“ vysvětlil mluvčí SME Pavel Nováček.