Velký návrat - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Velký návrat

, Vadim Fojtík,
Velký návrat
Zdroj: Euro.cz

Škoda Praha

Škoda Praha se vrací na Slovensko. Firma zde totiž získala kontrakt na modernizaci Jaderné elektrárny v Jaslovských Bohunicích v celkové hodnotě miliardy slovenských korun (zhruba 857 milionů korun českých). Smlouvy podepsala Škoda Praha s provozovatelem elektrárny: se společností Slovenské elektrárne (SE).
Projekt zahrnuje modernizaci čtyř generátorů a současně navýšení jejich výkonu. Nynější výkon každého ze čtyř generátorů je 220 megawattů; po rekonstrukci, jež skončí do roku 2010, vzroste na 253 megawattů. Škoda Praha uspěla i v dalším tendru: s firmou SE uzavřela smlouvu na odvodnění sádrovcové suspenze z odsíření dvou bloků tepelné elektrárny Nováky. „Jeho cílem je zefektivnění využití sádrovcové suspenze, jako odpadního produktu odsíření, v cementářském průmyslu, respektive po dalším zpracování v podobě sádry pro stavební průmysl,“ uvedla firma v prohlášení. Hodnota kontraktu dosahuje několika desítek milionů korun.
„Věřím, že podepsané zakázky jsou prvním krokem k tomu, aby se Škoda Praha více prosadila na slovenském trhu,“ konstatoval šéf Radek Benčík. Škoda Praha je dodavatelem energetických celků, zejména tepelných a jaderných elektráren. Od roku 2005 je firma součástí Skupiny ČEZ. Slovenské elektrárne, dominantní producent elektřiny v zemi, provozuje na Slovensku obě jaderné elektrárny, dvě tepelné a 34 vodních elektráren.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze