Velká a stále flexibilní

16. dubna 2018, 00:00 -
16. dubna 2018, 00:00

Raiffeisenbank oslovuje kromě drobných klientů i velké korporace Významný rakouský bankovní dům Raiffeisenbank začal na českém trhu působit v roce 1993 se dvěma obchodními místy. Po pětadvaceti letech má banka v Česku již 130 poboček a nabízí služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. „Díky úspěšnému růstu jsme se postupem času stali pátou největší bankou, pevně etablovanou na tuzemském trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců,“ vysvětluje Barbara Tutass, ředitelka divize Large Corporates, a dodává, že segmentu velkých firem se banka věnuje od svého vstupu na trh před pětadvaceti lety.

* Jaké společnosti divize Large Corporates oslovuje?

Věnujeme se velkým firemním klientům s ročním obratem nad 1,5 miliardy korun a firmám patřícím do nadnárodních korporací. Zajišťujeme pro ně komplexní podporu a poradenství v oblastech financování, a to včetně strukturovaných, syndikovaných a exportních úvěrů, cash managementu a treasury služeb. Jsme aktivní také na kapitálových trzích, snažíme se pro klienty hledat optimální kapitálovou strukturu a rozložení zdrojů.

* Segment velkých korporací je velmi konkurenční, v čem se lišíte od ostatních konkurentů?

Přes naši velikost jsme stále velmi flexibilní bankou schopnou připravit individuální řešení šité na míru konkrétnímu klientovi. Velký rozdíl oproti konkurenci vidím také v kvalitě a zkušenostech našich zaměstnanců. Většina našich seniorních bankéřů pracuje v divizi Large Corporates deset i více let, a jsou tedy schopni s klienty utvořit stabilní, pevný a dlouhodobý vztah. Zajímavé nabídky máme i v produktové oblasti – jako jedna z pouze dvou českých bank jsme aktivním clearingovým členem evropského komoditního trhu prostřednictvím European Commodity Clearing, kde jsme pro naše klienty schopni vypořádat jejich transakce.

* Jací klienti vás nejvíce zajímají a jak je oslovujete?

Zajímají nás především klienti s regionální působností v regionu CEE a státech CIS, jsme významným hráčem ve státech bývalé Jugoslávie – všude tam máme renomované sesterské banky s dokonalou znalostí místních podmínek. Díky úzké spolupráci s našimi sesterskými bankami dokážeme klientům pomoci jak s expanzí, tak s financováním v lokálních měnách či s regionálním řešením finančních potřeb. Jsme vhodným partnerem i pro globální klienty, kteří hledají silného regionálního finančního partnera. Značná část našich nových klientů k nám přichází díky pozitivní referenci od našich dlouholetých partnerů oceňujících naši flexibilitu a schopnost připravit řešení šitá na míru.

* Kolik pracovníků má divize Large Corporates?

V mé divizi pracuje celkem 33 relationship managerů v pěti obchodních týmech, kteří fungují jako centrální kontakt pro velké české i mezinárodní korporace působící v České republice. Relationship manageři jsou pro klienty centrálními kontaktními partnery, styčnými důstojníky zastřešujícími veškeré bankovní služby Raiffeisenbank. Podporu a každodenní péči o běžné platební, karetní či jiné transakce velkých klientů zajišťuje náš vlastní osmičlenný podpůrný tým. Obchodní týmy se zaměřují nejen na vyhledávání nových obchodních příležitostí, ale i poskytování poradenství pro stávající klienty.

* Jaké jsou vaše cíle do budoucna?

Naší jasnou prioritou je růst, naše strategie stojí na třech pilířích. První tvoří naši dlouhodobí zákazníci, pro něž jsme hlavní, či významnou vztahovou bankou. Zde chceme samozřejmě dále posilovat tržní pozici a tuto skupinu klientů rozšiřovat o nové klienty. Druhý pilíř představují firmy, které působí na mezinárodním trhu a spolupracují s jinými bankami v rámci skupiny Raiffeisen Bank International. Zde bychom rádi využívali přeshraničních synergií. A do třetice chceme pokračovat ve strukturovaných, exportních a syndikovaných transakcích, protože zde vidíme velkou tržní příležitost.

Přes naši velikost jsme stále velmi flexibilní bankou schopnou připravit individuální řešení šité na míru konkrétnímu klientovi.


Čtěte také

Euro TV
Adam Zábranský

Městské byty mají zůstat sociálně potřebným, říká pražský radní pro bydlení Adam Zábranský

Připadají vám aktuální ceny bytů v Praze vysoké? Jak pro koho. Například ve Vršovicích se…

před 9 hodinami

Události  Péče o osobu blízkou se nejčastěji týká takzvané sendvičové generace.

Maximální výše příspěvku na péči se v roce 2019 zvýší až na 19 200 korun

Situace, kdy člověk není kvůli špatnému zdravotnímu stavu schopen samostatně vykonávat…

před 9 hodinami

 Herba Fabrica, ilustrační foto

Sucho jako příležitost. České zemědělství plodí startupy

Sucho ničí zemědělskou půdu, která navíc rychlým tempem mizí ve prospěch skladů a…

před 9 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Daňové zvýhodnění na děti: Česko vs. Slovensko
Myslíte si, že kouříte zdravě e-cigaretu? Aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Jak by měla vypadat plná moc k přepisu auta?
Daňové přiznání 2019: do kdy a jak musíte zaplatit daň z příjmu
Žádáme o rodičovskou a mateřskou
Auta
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a…
Audi SQ5 TDI: Další diesel s elektrickým kompresorem přichází. Nabízí 347 koní a 700 Nm
Silnice ve správě státu: Neexistuje lepší řešení?
Kolik NOx produkují moderní diesely v reálném provozu? Některé nic
Mercedes-Benz Trucks prezentoval výsledky a nové produkty
Technologie
Další Turing na cestě: Nvidia chystá i kartu GeForce GTX 1650, vyjde příští měsíc
Homeopatická pohotovost (video s CZ titulky)
Výzkum poukázal na nedostatky správců hesel. Je možné získat hesla z paměti
Šmoulové a další pohádky. Google v ČR spustil YouTube Kids
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a bude pekelně drahý
Hry pro příležitostné hráče