Velká a stále flexibilní

16. dubna, 00:00 -
16. dubna, 00:00

Raiffeisenbank oslovuje kromě drobných klientů i velké korporace Významný rakouský bankovní dům Raiffeisenbank začal na českém trhu působit v roce 1993 se dvěma obchodními místy. Po pětadvaceti letech má banka v Česku již 130 poboček a nabízí služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. „Díky úspěšnému růstu jsme se postupem času stali pátou největší bankou, pevně etablovanou na tuzemském trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců,“ vysvětluje Barbara Tutass, ředitelka divize Large Corporates, a dodává, že segmentu velkých firem se banka věnuje od svého vstupu na trh před pětadvaceti lety.

* Jaké společnosti divize Large Corporates oslovuje?

Věnujeme se velkým firemním klientům s ročním obratem nad 1,5 miliardy korun a firmám patřícím do nadnárodních korporací. Zajišťujeme pro ně komplexní podporu a poradenství v oblastech financování, a to včetně strukturovaných, syndikovaných a exportních úvěrů, cash managementu a treasury služeb. Jsme aktivní také na kapitálových trzích, snažíme se pro klienty hledat optimální kapitálovou strukturu a rozložení zdrojů.

* Segment velkých korporací je velmi konkurenční, v čem se lišíte od ostatních konkurentů?

Přes naši velikost jsme stále velmi flexibilní bankou schopnou připravit individuální řešení šité na míru konkrétnímu klientovi. Velký rozdíl oproti konkurenci vidím také v kvalitě a zkušenostech našich zaměstnanců. Většina našich seniorních bankéřů pracuje v divizi Large Corporates deset i více let, a jsou tedy schopni s klienty utvořit stabilní, pevný a dlouhodobý vztah. Zajímavé nabídky máme i v produktové oblasti – jako jedna z pouze dvou českých bank jsme aktivním clearingovým členem evropského komoditního trhu prostřednictvím European Commodity Clearing, kde jsme pro naše klienty schopni vypořádat jejich transakce.

* Jací klienti vás nejvíce zajímají a jak je oslovujete?

Zajímají nás především klienti s regionální působností v regionu CEE a státech CIS, jsme významným hráčem ve státech bývalé Jugoslávie – všude tam máme renomované sesterské banky s dokonalou znalostí místních podmínek. Díky úzké spolupráci s našimi sesterskými bankami dokážeme klientům pomoci jak s expanzí, tak s financováním v lokálních měnách či s regionálním řešením finančních potřeb. Jsme vhodným partnerem i pro globální klienty, kteří hledají silného regionálního finančního partnera. Značná část našich nových klientů k nám přichází díky pozitivní referenci od našich dlouholetých partnerů oceňujících naši flexibilitu a schopnost připravit řešení šitá na míru.

* Kolik pracovníků má divize Large Corporates?

V mé divizi pracuje celkem 33 relationship managerů v pěti obchodních týmech, kteří fungují jako centrální kontakt pro velké české i mezinárodní korporace působící v České republice. Relationship manageři jsou pro klienty centrálními kontaktními partnery, styčnými důstojníky zastřešujícími veškeré bankovní služby Raiffeisenbank. Podporu a každodenní péči o běžné platební, karetní či jiné transakce velkých klientů zajišťuje náš vlastní osmičlenný podpůrný tým. Obchodní týmy se zaměřují nejen na vyhledávání nových obchodních příležitostí, ale i poskytování poradenství pro stávající klienty.

* Jaké jsou vaše cíle do budoucna?

Naší jasnou prioritou je růst, naše strategie stojí na třech pilířích. První tvoří naši dlouhodobí zákazníci, pro něž jsme hlavní, či významnou vztahovou bankou. Zde chceme samozřejmě dále posilovat tržní pozici a tuto skupinu klientů rozšiřovat o nové klienty. Druhý pilíř představují firmy, které působí na mezinárodním trhu a spolupracují s jinými bankami v rámci skupiny Raiffeisen Bank International. Zde bychom rádi využívali přeshraničních synergií. A do třetice chceme pokračovat ve strukturovaných, exportních a syndikovaných transakcích, protože zde vidíme velkou tržní příležitost.

Přes naši velikost jsme stále velmi flexibilní bankou schopnou připravit individuální řešení šité na míru konkrétnímu klientovi.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Auta
Retro: Alfa Romeo 75 3.0 V6 America (1991)
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Technologie
Cnews FM: Produkty od Googlu mizí, herní obchody přibývají [podcast]
Subnautica navždy zdarma: parádní dárek nově spuštěného Epic Games Storu
Tohle je 25 nejhorších hesel roku 2018. Stále vede 123456
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Hry pro příležitostné hráče