Velká a stále flexibilní

16. dubna 2018, 00:00 -
16. dubna 2018, 00:00

Raiffeisenbank oslovuje kromě drobných klientů i velké korporace Významný rakouský bankovní dům Raiffeisenbank začal na českém trhu působit v roce 1993 se dvěma obchodními místy. Po pětadvaceti letech má banka v Česku již 130 poboček a nabízí služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. „Díky úspěšnému růstu jsme se postupem času stali pátou největší bankou, pevně etablovanou na tuzemském trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců,“ vysvětluje Barbara Tutass, ředitelka divize Large Corporates, a dodává, že segmentu velkých firem se banka věnuje od svého vstupu na trh před pětadvaceti lety.

* Jaké společnosti divize Large Corporates oslovuje?

Věnujeme se velkým firemním klientům s ročním obratem nad 1,5 miliardy korun a firmám patřícím do nadnárodních korporací. Zajišťujeme pro ně komplexní podporu a poradenství v oblastech financování, a to včetně strukturovaných, syndikovaných a exportních úvěrů, cash managementu a treasury služeb. Jsme aktivní také na kapitálových trzích, snažíme se pro klienty hledat optimální kapitálovou strukturu a rozložení zdrojů.

* Segment velkých korporací je velmi konkurenční, v čem se lišíte od ostatních konkurentů?

Přes naši velikost jsme stále velmi flexibilní bankou schopnou připravit individuální řešení šité na míru konkrétnímu klientovi. Velký rozdíl oproti konkurenci vidím také v kvalitě a zkušenostech našich zaměstnanců. Většina našich seniorních bankéřů pracuje v divizi Large Corporates deset i více let, a jsou tedy schopni s klienty utvořit stabilní, pevný a dlouhodobý vztah. Zajímavé nabídky máme i v produktové oblasti – jako jedna z pouze dvou českých bank jsme aktivním clearingovým členem evropského komoditního trhu prostřednictvím European Commodity Clearing, kde jsme pro naše klienty schopni vypořádat jejich transakce.

* Jací klienti vás nejvíce zajímají a jak je oslovujete?

Zajímají nás především klienti s regionální působností v regionu CEE a státech CIS, jsme významným hráčem ve státech bývalé Jugoslávie – všude tam máme renomované sesterské banky s dokonalou znalostí místních podmínek. Díky úzké spolupráci s našimi sesterskými bankami dokážeme klientům pomoci jak s expanzí, tak s financováním v lokálních měnách či s regionálním řešením finančních potřeb. Jsme vhodným partnerem i pro globální klienty, kteří hledají silného regionálního finančního partnera. Značná část našich nových klientů k nám přichází díky pozitivní referenci od našich dlouholetých partnerů oceňujících naši flexibilitu a schopnost připravit řešení šitá na míru.

* Kolik pracovníků má divize Large Corporates?

V mé divizi pracuje celkem 33 relationship managerů v pěti obchodních týmech, kteří fungují jako centrální kontakt pro velké české i mezinárodní korporace působící v České republice. Relationship manageři jsou pro klienty centrálními kontaktními partnery, styčnými důstojníky zastřešujícími veškeré bankovní služby Raiffeisenbank. Podporu a každodenní péči o běžné platební, karetní či jiné transakce velkých klientů zajišťuje náš vlastní osmičlenný podpůrný tým. Obchodní týmy se zaměřují nejen na vyhledávání nových obchodních příležitostí, ale i poskytování poradenství pro stávající klienty.

* Jaké jsou vaše cíle do budoucna?

Naší jasnou prioritou je růst, naše strategie stojí na třech pilířích. První tvoří naši dlouhodobí zákazníci, pro něž jsme hlavní, či významnou vztahovou bankou. Zde chceme samozřejmě dále posilovat tržní pozici a tuto skupinu klientů rozšiřovat o nové klienty. Druhý pilíř představují firmy, které působí na mezinárodním trhu a spolupracují s jinými bankami v rámci skupiny Raiffeisen Bank International. Zde bychom rádi využívali přeshraničních synergií. A do třetice chceme pokračovat ve strukturovaných, exportních a syndikovaných transakcích, protože zde vidíme velkou tržní příležitost.

Přes naši velikost jsme stále velmi flexibilní bankou schopnou připravit individuální řešení šité na míru konkrétnímu klientovi.


Čtěte také

 David Koch

Zemřel David Koch, jedenáctý nejbohatší muž světa

Ve věku 79 let dnes zemřel americký miliardář a filantrop David Koch, který patřil spolu…

před 2 hodinami

Události  Požár pralesa v Brazílii

Brazílie čelí kritice za požáry v Amazonii. Macron obvinil Bolsonara ze lhaní

Postoj brazilské vlády k lesním požárům v Amazonii vyvolal diplomatickou roztržku s…

před 2 hodinami

 LMP1 Porsche 919 Hybrid #2 (2016)

Vyhrál nejslavnější závod světa. Teď prototyp z Le Mans odpočívá u Liberce

Ve Vratislavicích zaparkovalo vítězné porsche z Le Mans 2016, kde se tehdy všichni…

před 3 hodinami

Ruský prezident Vladimir Putin

Rusko chce ukázat svaly. Putin požaduje symetrickou odpověď na test americké střely

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ministerstvům obrany a zahraničí a dalším…

před 3 hodinami

 Myslivci - ilustrační foto

Více než malé množství zvěřiny. Myslivci budou moci prodávat více masa

Myslivci by nově mohli prodávat více zvěřiny do obchodů, na trzích nebo rovnou…

před 3 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
E-mail – dobrý sluha, nebo zlý pán?
Jak může evidence na úřadu práce zvýšit důchod?
V práci se vám nelíbí? Tak ji změňte
Je Česko kryptoměnovou těžební velmocí? Jak začít těžit?
Bouráme - kam s azbestem a dalším nebezpečným odpadem?
Auta
Lynk & Co 03 Cyan je čtyřválcová předokolka, která na Ringu…
Porsche Taycan ukázalo své v podstatě poslední tajemství. Podívejte se, jak vypadá uvnitř
Kvíz: Uhodnete model auta na fotce?
Auto jako kafe: V Británii testují možnost koupit nový automobil na ulici v automatu
Videodojmy: Yamaha Niken
Hry pro příležitostné hráče