VĚDEC VE VEDENÍ - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

VĚDEC VE VEDENÍ

, (red),
VĚDEC VE VEDENÍ
Zdroj: Euro.cz

RM-Systém

Na řádné valné hromadě mimoburzovního RM-Systému (RMS) byl dalším členem představenstva zvolen šéf katedry veřejných financí a bankovnictví Právnické fakulty UK v Praze Eduard Němeček.

Narodil se v roce 1927 v Hradci Králové. Doktorem práv se stal v roce 1950. V roce 1961 mu byla vědeckým kolegiem ČSAV udělena vědecká hodnost „kandidáta ekonomických věd . Docentem na PF UK se stal v roce 1963. V letech 196 9-1981 (ve vedlejším pracovním úvazku) byl poradcem pro devizovou politiku v Ústředí SBČS. V roce 1975 působil půl roku v pobočce Živnostenské banky v Londýně a v roce 1986 získal půlroční přednáškový a studijní pobyt v ;USA (Princeton University, UCLA, hostem MMF ve Washingtonu). V roce 1990 byl jmenován vedoucím katedry finančního práva a financí na PF UK v Praze. Od roku 1992 stálý spolupracovník (counsel) právnické firmy Burns Schwartz. Byl poradcem p ředsedy rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny, byl členem přípravného výboru Komory daňových poradců.

Loni RMS zvýšil čistý zisk z 2,6 na tři miliony korun při růstu výnosů z 315 na 334 milionů korun. Jediným akcionářem RMS, zaměstnávajícího 26 lidí, je Podnik výpočetní techniky.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze