V listopadu na greeny - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

V listopadu na greeny

, David Jirků,
V listopadu na greeny
Zdroj: Euro.cz

Letos lze hrát i na sklonku roku

Listopad bývá měsíc, kdy většina golfistů zazimuje hendikep a přejde na zimní režim (patování doma na koberci, trénink na full-swing simulátorech či v lepším případě dovolená v exotických golfových destinacích). Díky nečekaně příznivému podzimu jsou ovšem na řadě českých hřišť stále otevřené letní greeny, a dokonce probíhají i turnaje na úpravu hendikepu.
Se zajímavým experimentem přišla Nová Amerika. „Vzhledem k nárůstu členské základny a počtu zájemců o golf se snažíme připravit pro následující golfovou sezonu 2004 co nejširší nabídku golfových služeb a možnost zahrát si turnaj na úpravu hendikepu každý den. Počasí na sklonku podzimu nám je velmi nakloněno, a proto jsme se rozhodli prověřit naše plány v praxi již nyní,“ sdělil Tomáš Daul, manažer místního golfového klubu. Počínaje úterým 11. listopadu, se tedy na Nové Americe každý den hraje HCP turnaj.
Paradoxem je, že na sklonku podzimu vypadá hřiště možná lépe než během tropického léta, kdy hráče trápily nevypočitatelné odskoky míčů na vyprahlých fervejích. Na greenech se i po nezbytné podzimní údržbě dá stále velmi slušně patovat. Přes zvýšenou zátěž nemá o kvalitu jamkovišť vedení resortu žádné obavy. „Greeny jsou na zimu výborně připraveny – provzdušněny, zapískovány a dostatečně přihnojeny draslíkem,“ dodává Tomáš Daul.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze