V ČELE NEMUSÍ BÝT PRÁVĚ GOLFISTA - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

V ČELE NEMUSÍ BÝT PRÁVĚ GOLFISTA

, (red),
V ČELE NEMUSÍ BÝT PRÁVĚ GOLFISTA
Zdroj: Euro.cz

Rozhovor s manažerem GCP Bohumilem Čermákem

EURO: Golf Club Praha (GCP), jehož jste manažerem, slaví letos 75 narozeniny. Jaká je jeho historie?
Čermák:
Golf Club Praha byl podle historických pramenů založen v březnu 1926. Původní hřiště se nacházelo v místech dnešního areálu motolské nemocnice. Během třicátých let se klub přesunul z Motola na východ Prahy do Klánovic. Klánovické hřiště, které bylo situováno do nádherného lesního prostředí, nebylo nikdy kvůli událostem roku 1948 dostavěno na plánovaných osmnáct jamek. Podle pamětníků to bylo jedno z nejhezčích hřišť v Evropě.

EURO: Kdy se Golf Club Praha vrátil zpátky do Motola?
Čermák:
Souhlas s přípravou výstavby hřiště v Praze–Motole byl udělen teprve v roce 1970. Stavělo se na opačné straně údolí, než kde se nacházelo původní hřiště, na pozemcích bývalého vojenského cvičiště. Devítijamkové hřiště v dnešní podobě bylo dokončeno a uvedeno do provozu v roce 1982.

EURO: Máte jako manažer a golfový rozhodčí čas hrát?
Čermák:
Bohužel na golf mi čas nezbývá. Působím pouze jako rozhodčí. Mým hlavním úkolem je dotáhnout výstavbu hřiště na celou osmnáctku. Vše záleží na tom, kdy získáme územní rozhodnutí a stavební povolení. Jinak je klub připraven osmnáctku dostavět a zprovoznit zhruba do dvou let od začátku stavby.

EURO: Jakým turnajem zahájíte letošní sezonu?
Čermák:
Kontrolním turnajem, který se koná 21. dubna. Pokud si někdo chce upravit handicap, pak má u nás možnost využít úterku. Dále připravujeme na každý víkend turnaj na úpravu handicapů, sponzorský nebo klubový.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze