Uzavřený kruh - Euro.cz

Přihlášení

Uzavřený kruh

, ČTK,
Uzavřený kruh
Zdroj: Euro.cz

Václav Hrubý

PRAHA (ČTK, tpk) – Ve výběrovém řízení na post ředitele konferenčního centra v zámku Štiřín zvítězil Václav Hrubý. Se zadostiučiněním se tak vrací po čtyřech letech na místo, z něhož byl odvolán údajně kvůli špatnému hospodaření. Nového šéfa jednomyslně vybrala sedmičlenná komise ministerstva zahraničí, neboť podle jejího názoru předložil nejlepší koncepci. Hrubý, za jehož odchodem z čela Štiřína stál bývalý ministr zahraničí Jan Kavan, se funkce ujme 1. dubna.
Proti ekonomickým důvodům svého odvolání Hrubý od počátku protestoval. Jako pravou příčinu uváděl fakt, že odmítl vyrobit důkazy pro výroky bývalého premiéra Miloše Zemana, který prohlásil, že za éry šéfa diplomacie Josefa Zieleniece byli na zámku upláceni novináři.
Kauza se dostala až k soudu, a to na popud žaloby konferenčního centra, která napadala způsob, jímž Hrubý odměňoval pracovníky i sebe. Soud ale loni v říjnu rozhodl v jeho prospěch. Dospěl k závěru, že Hrubý neporušil zákon, když si v letech 1997 až 1999 vyplatil odměny ve výši 287 tisíc korun. (Týdeník EURO o kauze zámku Štiřín informoval mimo jiné v číslech 45/1999, 36/2000 a 37, 38, 51/2002.)