Už mají představenstvo - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Už mají představenstvo

, Pavel Hanslíček,
Už mají představenstvo
Zdroj: Euro.cz

BAWAG Bank CZ

PRAHA (hns) – BAWAG Bank CZ, jež vznikne spojením BAWAG International Bank CZ (někdejší Dresdner Bank CZ) a BAWAG Bank CZ (někdejší Interbanka), jmenovala představenstvo. Bude mít pět členů a jeho základ tvoří členové představenstva současné BAWAG International Bank CZ – tedy Markus Hermann, Helmut Kasík a Juraj Černička.
Ze současné BAWAG Bank CZ bude v představenstvu vznikajícího subjektu Christian Gaber a Ursula Seifertová, která sem přišla počátkem tohoto roku ze slovenské Istrobanky. Dosavadní předseda a člen představenstva Ivan Černohorský a Petr Brich v představenstvu nově se formující banky nebudou. Týdeníku EURO to potvrdila tisková mluvčí BAWAG International Bank CZ Martina Lambert s tím, že do doby zápisu nové BAWAG Bank CZ do obchodního rejstříku obě banky řídí jejich původní představenstva.
Souhlas s fúzí ze strany ČNB nabyl právní moci 7. února. Návrh na zápis nového představenstva a celé fúze podala banka minulé úterý k obchodnímu soudu. K zápisu by mělo dojít počátkem dubna.