Utajené logo - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Utajené logo

, ing. Miroslav Tryner,
Utajené logo
Zdroj: Euro.cz

Kvalita potravin ing.

PRAHA (rek, ty) – Značka kvality českých potravin má již své logo. Rozhodla o tom výběrová komise ministerstva zemědělství již minulý týden, ale podoba značky je přísně tajena do 4. června, kdy bude na ministerstvu slavnostně představena.
Týdeník EURO však zjistil, že novým logem bude obrázek klasu a sloganem nápis „KLAS A“. Písmeno „A“, které má symbolizovat prvotřídní kvalitu, bude v národních barvách.
Pracovní skupina pro vznik marketingové agentury na podporu českých potravinářských produktů při ministerstvu zemědělství vyřadila ze soutěže všechny návrhy se symbolem české vlajky nebo s variantami názvu „česká“, aniž to ve svých propozicích avizovala.
Na vítězném návrhu se pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva, potravinářské a agrární komory shodla jednohlasně. Velkým favoritem bylo i logo špičkové kvality TOP Q, ale později komise zjistila, že ho již využívá ministerstvo průmyslu. První výrobky označené logem KLAS A se mají objevit na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze