Úspěšná expanze

16. dubna 2018, 00:00 -
16. dubna 2018, 00:00

Pojišťovny ze skupiny VIG předepsaly vloni meziročně téměř o pět procent více pojistného

Český trh je pro mnoho podniků se sídlem ve Vídni stále důležitější. To potvrzuje i příklad významné rakouské skupiny Vienna Insurance Group (VIG), která má v tuzemsku rovnou tři dceřiné společnosti: Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. I díky tomu je pro VIG Česko druhým nejdůležitějším trhem hned po Rakousku.

Výše uvedené tři pojišťovny dohromady předepsaly vloni na českém trhu pojistné ve výši přesahující 1,6 miliardy eur, což znamená meziroční růst téměř o pět procent, a dosáhly zisku před zdaněním 149,3 milionu eur. Pro srovnání: V sousedním Polsku s téměř čtyřnásobným počtem obyvatel vybrala VIG pojištění v hodnotě přibližně poloviční než v Česku.

Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny se tak podílejí na souhrnném předepsaném pojištění celé VIG vysokými 17 procenty, a v oblasti zisku před zdaněním dokonce 33 procenty, a Česká republika je tak suverénně nejprofitabilnějším trhem celé VIG. I díky těmto výsledkům jsou české dcery koncernu VIG jedničkou českého pojistného trhu, když podle údajů České asociace pojišťoven za loňský rok přesahoval jejich tržní podíl 32 procent.

Úspěchy v soutěži

Dobrých výsledků dosahují pojišťovny skupiny VIG i v odborných anketách.

Například v posledním ročníku soutěže Pojišťovna roku, kterou pořádá Asociace českých pojišťovacích makléřů ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a specializovaným portálem oPojištění.cz.

Zde se velmi dobře umístila zejména Kooperativa, která zvítězila ve třech z pěti vyhlašovaných kategorií: Pojištění průmyslu a podnikatelů, Pojištění občanů a Životní pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) zase byla vyhlášena jako nejlepší v kategorii Autopojištění, kde hned za ní skončila právě Kooperativa. Přitom jako druhá nejlepší v kategoriích Pojištění průmyslu a podnikatelů a Pojištění občanů byla naopak za Kooperativou hodnocena ČPP. A Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny zase získalo podeváté v řadě zlato v soutěži finančních produktů Zlatá koruna.

Přitom skupina VIG nechce v Česku rozhodně přešlapovat na místě. Proto oznámila, že za předpokladu schválení dozorovými orgány uskuteční záměr fúze společností Kooperativa pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny (PČS) k 1. lednu 2019. Cílem tohoto kroku je posílit pozici v bankopojištění. „Díky velmi dobrému a dlouholetému strategickému partnerství obou našich společností Kooperativa a Pojišťovna České spořitelny s Českou spořitelnou, dceřinou společností Erste Group, hrajeme na českém trhu významnou roli v oblasti bankopojištění. Chceme naši pozici dále upevňovat, a to zejména v neživotním pojištění,“ vysvětlila důvody předsedkyně představenstva VIG Elisabeth Stadlerová.

Produktová ofenziva

Zároveň pojišťovny ze skupiny VIG pracují na posílení své tržní pozice i nabídkou nových produktů. Například Kooperativa připravila benefit Obnova pro klienty, kteří si sjednají pojištění domácnosti nebo nemovitosti ve variantě Komfort. Týká se automaticky všech velkých škod, které přesáhnou 75 procent z pojistné částky. Benefit Obnova zaručuje k pojistnému plnění navíc až 50 tisíc korun na obnovu poškozeného či zničeného majetku. Kooperativa zároveň nabídla i další zajímavá připojištění, jako například připojištění rostlin a porostů na pozemku či připojištění prodloužené záruky pro domácí spotřebiče. Zajímavou nabídku má i PČS, která zvýhodnila pojištění vážných nemocí způsobených klíštětem. Klientům, kteří si od 1. dubna do 30. června toto pojištění v rámci Flexi životního pojištění sjednají a v budoucnu onemocní některou z vážných nemocí způsobenou klíštětem, vyplatí pojišťovna dvojnásobek sjednané částky. ČPP, patřící dlouhodobě mezi tři největší poskytovatele povinného ručení v Česku, zase přišla s připojištěním Car maxi, jež zajistí klientům širší rozsah asistenčních služeb.

Kromě běžných asistenčních zásahů zahrnuje navíc například opravu pneumatiky nebo její výměnu až do čtyř tisíc korun nebo zapůjčení náhradního vozidla až na osm dní při předpokladu opravy delší než čtyři hodiny.


Čtěte také

Události  Požár pralesa v Brazílii

Brazílie čelí kritice za požáry v Amazonii. Macron obvinil Bolsonara ze lhaní

Postoj brazilské vlády k lesním požárům v Amazonii vyvolal diplomatickou roztržku s…

před 2 hodinami

 CITIC, ilustrační foto

Čínská CITIC chce mít možnost kontrolovat Soukupovo mediální impérium

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) posuzuje spojení čínské společnosti Rainbow…

před 2 hodinami

Ruský prezident Vladimir Putin

Rusko chce ukázat svaly. Putin požaduje symetrickou odpověď na test americké střely

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ministerstvům obrany a zahraničí a dalším…

před 3 hodinami

 Myslivci - ilustrační foto

Více než malé množství zvěřiny. Myslivci budou moci prodávat více masa

Myslivci by nově mohli prodávat více zvěřiny do obchodů, na trzích nebo rovnou…

před 3 hodinami

Události Turisté kradou písek z pláží na Sardinii.

Turisté si ze Sardinie vezli čtyřicet kilo bílého písku. Hrozí jim šest let vězení

Kdo by neměl tendenci přivést si z letní dovolené něco na památku? Mušli, kamínek anebo…

před 3 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
E-mail – dobrý sluha, nebo zlý pán?
Jak může evidence na úřadu práce zvýšit důchod?
V práci se vám nelíbí? Tak ji změňte
Je Česko kryptoměnovou těžební velmocí? Jak začít těžit?
Bouráme - kam s azbestem a dalším nebezpečným odpadem?
Auta
Lynk & Co 03 Cyan je čtyřválcová předokolka, která na Ringu…
Porsche Taycan ukázalo své v podstatě poslední tajemství. Podívejte se, jak vypadá uvnitř
Kvíz: Uhodnete model auta na fotce?
Auto jako kafe: V Británii testují možnost koupit nový automobil na ulici v automatu
Videodojmy: Yamaha Niken
Hry pro příležitostné hráče