Úspěšná expanze

16. dubna 2018, 00:00 -
16. dubna 2018, 00:00

Pojišťovny ze skupiny VIG předepsaly vloni meziročně téměř o pět procent více pojistného

Český trh je pro mnoho podniků se sídlem ve Vídni stále důležitější. To potvrzuje i příklad významné rakouské skupiny Vienna Insurance Group (VIG), která má v tuzemsku rovnou tři dceřiné společnosti: Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. I díky tomu je pro VIG Česko druhým nejdůležitějším trhem hned po Rakousku.

Výše uvedené tři pojišťovny dohromady předepsaly vloni na českém trhu pojistné ve výši přesahující 1,6 miliardy eur, což znamená meziroční růst téměř o pět procent, a dosáhly zisku před zdaněním 149,3 milionu eur. Pro srovnání: V sousedním Polsku s téměř čtyřnásobným počtem obyvatel vybrala VIG pojištění v hodnotě přibližně poloviční než v Česku.

Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny se tak podílejí na souhrnném předepsaném pojištění celé VIG vysokými 17 procenty, a v oblasti zisku před zdaněním dokonce 33 procenty, a Česká republika je tak suverénně nejprofitabilnějším trhem celé VIG. I díky těmto výsledkům jsou české dcery koncernu VIG jedničkou českého pojistného trhu, když podle údajů České asociace pojišťoven za loňský rok přesahoval jejich tržní podíl 32 procent.

Úspěchy v soutěži

Dobrých výsledků dosahují pojišťovny skupiny VIG i v odborných anketách.

Například v posledním ročníku soutěže Pojišťovna roku, kterou pořádá Asociace českých pojišťovacích makléřů ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a specializovaným portálem oPojištění.cz.

Zde se velmi dobře umístila zejména Kooperativa, která zvítězila ve třech z pěti vyhlašovaných kategorií: Pojištění průmyslu a podnikatelů, Pojištění občanů a Životní pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) zase byla vyhlášena jako nejlepší v kategorii Autopojištění, kde hned za ní skončila právě Kooperativa. Přitom jako druhá nejlepší v kategoriích Pojištění průmyslu a podnikatelů a Pojištění občanů byla naopak za Kooperativou hodnocena ČPP. A Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny zase získalo podeváté v řadě zlato v soutěži finančních produktů Zlatá koruna.

Přitom skupina VIG nechce v Česku rozhodně přešlapovat na místě. Proto oznámila, že za předpokladu schválení dozorovými orgány uskuteční záměr fúze společností Kooperativa pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny (PČS) k 1. lednu 2019. Cílem tohoto kroku je posílit pozici v bankopojištění. „Díky velmi dobrému a dlouholetému strategickému partnerství obou našich společností Kooperativa a Pojišťovna České spořitelny s Českou spořitelnou, dceřinou společností Erste Group, hrajeme na českém trhu významnou roli v oblasti bankopojištění. Chceme naši pozici dále upevňovat, a to zejména v neživotním pojištění,“ vysvětlila důvody předsedkyně představenstva VIG Elisabeth Stadlerová.

Produktová ofenziva

Zároveň pojišťovny ze skupiny VIG pracují na posílení své tržní pozice i nabídkou nových produktů. Například Kooperativa připravila benefit Obnova pro klienty, kteří si sjednají pojištění domácnosti nebo nemovitosti ve variantě Komfort. Týká se automaticky všech velkých škod, které přesáhnou 75 procent z pojistné částky. Benefit Obnova zaručuje k pojistnému plnění navíc až 50 tisíc korun na obnovu poškozeného či zničeného majetku. Kooperativa zároveň nabídla i další zajímavá připojištění, jako například připojištění rostlin a porostů na pozemku či připojištění prodloužené záruky pro domácí spotřebiče. Zajímavou nabídku má i PČS, která zvýhodnila pojištění vážných nemocí způsobených klíštětem. Klientům, kteří si od 1. dubna do 30. června toto pojištění v rámci Flexi životního pojištění sjednají a v budoucnu onemocní některou z vážných nemocí způsobenou klíštětem, vyplatí pojišťovna dvojnásobek sjednané částky. ČPP, patřící dlouhodobě mezi tři největší poskytovatele povinného ručení v Česku, zase přišla s připojištěním Car maxi, jež zajistí klientům širší rozsah asistenčních služeb.

Kromě běžných asistenčních zásahů zahrnuje navíc například opravu pneumatiky nebo její výměnu až do čtyř tisíc korun nebo zapůjčení náhradního vozidla až na osm dní při předpokladu opravy delší než čtyři hodiny.


Čtěte také

Euro TV
Adam Zábranský

Městské byty mají zůstat sociálně potřebným, říká pražský radní pro bydlení Adam Zábranský

Připadají vám aktuální ceny bytů v Praze vysoké? Jak pro koho. Například ve Vršovicích se…

před 9 hodinami

Události  Péče o osobu blízkou se nejčastěji týká takzvané sendvičové generace.

Maximální výše příspěvku na péči se v roce 2019 zvýší až na 19 200 korun

Situace, kdy člověk není kvůli špatnému zdravotnímu stavu schopen samostatně vykonávat…

před 9 hodinami

 Herba Fabrica, ilustrační foto

Sucho jako příležitost. České zemědělství plodí startupy

Sucho ničí zemědělskou půdu, která navíc rychlým tempem mizí ve prospěch skladů a…

před 9 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Daňové zvýhodnění na děti: Česko vs. Slovensko
Myslíte si, že kouříte zdravě e-cigaretu? Aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Jak by měla vypadat plná moc k přepisu auta?
Daňové přiznání 2019: do kdy a jak musíte zaplatit daň z příjmu
Žádáme o rodičovskou a mateřskou
Auta
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a…
Audi SQ5 TDI: Další diesel s elektrickým kompresorem přichází. Nabízí 347 koní a 700 Nm
Silnice ve správě státu: Neexistuje lepší řešení?
Kolik NOx produkují moderní diesely v reálném provozu? Některé nic
Mercedes-Benz Trucks prezentoval výsledky a nové produkty
Technologie
Další Turing na cestě: Nvidia chystá i kartu GeForce GTX 1650, vyjde příští měsíc
Homeopatická pohotovost (video s CZ titulky)
Výzkum poukázal na nedostatky správců hesel. Je možné získat hesla z paměti
Šmoulové a další pohádky. Google v ČR spustil YouTube Kids
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a bude pekelně drahý
Hry pro příležitostné hráče