Úspěšná česká dcera - Euro.cz

Přihlášení

Úspěšná česká dcera

, Kateřina Menzelová,
Úspěšná česká dcera
Zdroj: Euro.cz

Immorent

PRAHA (men) – Rakouská skupina Immorent, poskytovatel leasingu nemovitostí, dosáhla v roce 2004 zisku před zdaněním 52,8 milionu eur. To představuje meziroční nárůst o 12,8 procenta. Celkový objem nově uzavřených leasingových smluv dosáhl částky 1,3 miliardy eur, o 5,5 procenta více než v předcházejícím roce. Nejlepších výsledků dosáhla ve skupině dceřiná společnost Immorent ČR.
Česká pobočka v minulém roce uzavřela nové zakázky v celkovém objemu 200,2 milionu eur, což je přibližně 6,5 miliardy korun. To představuje téměř třetinu všech obchodů, které skupina Immorent uzavřela v oblasti leasingu nemovitostí. Společnost Immorent ČR, jak vyplývá z informací České leasingové a finanční asociace, získala 55procentní podíl na českém trhu leasingu nemovitostí.
Mezi nejvýznamnější obchody české pobočky uzavřené v roce 2004 patří financování hotelu Ibis v pražské ulici Na Poříčí nebo obchodního centra Tesco v Českých Budějovicích. Immorent ČR se podílel i na leasingu staveb v průmyslové zóně Brno-Modřice společnosti CTP Project Invest, kde financoval výstavbu dalších sedmi výrobních a logistických hal a jedné administrativní budovy. Významnou zakázkou v kategorii veřejného sektoru se stal leasing nového sídla Královéhradeckého kraje. Společnost je také developerem administrativního centra Avenir Business Park v Praze 5.

Diskuze