Úrodný Jenein Sud - Euro.cz

Přihlášení

Úrodný Jenein Sud

, Martin Mašek,
Úrodný Jenein Sud
Zdroj: Euro.cz

OMV

PRAHA (maš) – Rakouská ropná a plynárenská společnost OMV objevila při průzkumném vrtu v jižním Tunisku ložisko ropy a zemního plynu. Těžba v bloku Jenein Sud, který pokrývá plochu 1992 čtverečních kilometrů, dosáhla u plynu úrovně 1625 barelů ropného ekvivalentu a u ropy 1500 barelů za den.
Další těžba je dočasně odložena, protože se čeká na konečné vyhodnocení. V další části bloku Jenein Sud, v němž má padesátiprocentní podíl tuniská národní ropná společnost ETAP, se připravuje druhý průzkumný vrt. „Společnost OMV počítá s tím, že průzkum v Tunisu bude pokračovat. V současné době v zemi dosahuje těžba osm tisíc barelů ropného ekvivalentu denně,“ prohlásil Helmut Langanger, člen výkonné rady OMV zodpovědné za průzkum a těžbu.
Společnost OMV má těžební projekty v osmnácti zemích ležících v pěti klíčových regionech – Podunají a Jadran, Severní Afrika, britská část Severního moře, Střední východ/oblast Kaspického moře a Austrálie/Nový Zéland. Celkový objem těžby je přibližně 338 tisíc barelů ropného ekvivalentu za den a rezervy společnosti se pohybují okolo 1,4 miliardy barelů ropného ekvivalentu.

Diskuze