Trojrozměrný ještěr - Euro.cz

Přihlášení

Trojrozměrný ještěr

, Ondřej Hergesell,
Trojrozměrný ještěr
Zdroj: Euro.cz

OskarIMAX

PRAHA (oh) – V novém administrativně-obchodním komplexu Palác Flora bylo minulý týden otevřeno první 3D kino v České republice. Diváci zde mohou prostřednictvím gigantického plátna a speciálních brýlí sledovat filmy v trojrozměrné projekci.
Plátno pražského kina o rozměrech 20 krát 25 metrů, jež svou velikostí odpovídá téměř polovině fotbalového hřiště, je mírně prohnuté a trojrozměrný film je na něj promítán ze dvou stran a ze dvou rolí filmu. Díky polarizovaným 3D brýlím jsou diváci vtaženi přímo do virtuální reality. Okénko filmového pásu je oproti klasickému desetkrát větší, světlo z filmového projektoru by prý bylo vidět až na Měsíci.
Náklady na vybudování kina OskarIMAX dosáhly sedmi milionů dolarů (zhruba 210 milionů korun), kromě něj je v Paláci Flora dalších osm kinosálů multiplexu Cinema City. Jelikož jsou filmy pro trojrozměrnou projekci točeny speciálními kamerami, nelze v 3D kině uvádět klasické snímky. První měsíc se proto v OskarIMAX budou promítat pouze tři dokumentární filmy – z éry dinosaurů, z podmořského života a dokument o afrických slonech. Do budoucna se počítá s uvedením nového 3D filmu každý měsíc.
Kino IMAX v Česku spojilo své jméno s mobilním operátorem Oskar, který se společně s Coca-Colou stal sponzorem trojrozměrné projekce. „Dohodli jsme se na několikaleté spolupráci, hodnota smlouvy se pohybuje v řádech desítek tisíc dolarů,“ říká mluvčí Oskara Igor Přerovský. 3D-partnerství hodlá operátor využít spíše než v reklamě pro své partnery a klienty.
Vstupenka do velkoformátového kina stojí 155 korun, dětské vstupné je 109 korun. Pražský IMAX má pořadové číslo 233 na světě a je pátý ve středovýchodní Evropě. V Bratislavě, kde je 3D kino již v provozu, stojí lístek 218 slovenských korun.

Diskuze