To nechce klid

21. března 2016, 00:00 - PAVEL PÁRAL
21. března 2016, 00:00

Ministryně Marksová je postižena zhoubnou levičáckou pýchou, díky níž je pevně přesvědčena, že ví nejlépe, co je pro obyvatele dobré

Rozčílený šéf stavební firmy řve na loupícího zaměstnance: „Franto, proč strkáš ten pytel mýho cementu do svýho auta?“ „Nekřičte na mě, pane šéf. Mě to stresuje a víte, že je to zákoníkem práce zakázaný,“ dí při činu přichycený František, „ještě z toho budu tři dny nemocnej a firmu to podle novýho zákona bude stát peníze.“ To není scéna z komunistického seriálu z roku 1986 pranýřující nešvary v socialistických státních pozicích, ale to je svět podle ministryně práce Michaely Marksové.

Její návrh novely zákoníku práce, v němž má být kromě jiných obludností zakázáno, aby zaměstnavatel zaměstnance vystavoval stresu, zřejmě počítá s tím, že zrušíme státní podnik Řízení letového provozu, zavřou se dealingy v bankách a investičních společnostech, skončí newsroomy v médiích a zlikviduje se spousta dalších míst, kde jsou lidé dobře placeni za schopnost odolávat vysokému stupni stresu a vydělávat tak svému zaměstnavateli pěkné peníze. Na vrata vyklizených budov, jejichž vysoce kvalifikovaní obyvatelé se odeberou vydělávat peníze sobě i tvrdému majiteli někam do světa, se pak pověsí známý Ladův obrázek Josefa Švejka s půllitrem a heslem „To chce klid“.

HLOUPÉ PARAGRAFY

Vypadá to jako fraška, které se všichni zasmějeme, a na tento hloupý paragraf, který není možné dodržovat, prostě zapomeneme. Vždyť jich máme plnou Sbírku zákonů.

Ale není nic nebezpečnějšího. Tato vláda OE a zejména ministryně Marksová OE je postižena zhoubnou levičáckou pýchou, díky níž je pevně přesvědčena, že ví nejlépe, co je pro obyvatele dobré a od čeho je nutné je ochránit. A tak pokud máte zaměstnankyni, která má často nemocné děti a tolerujete ji častá volna, ale má kvůli tomu nižší plat, budete potrestán. Protože až se k vám dostaví nové marksistické genderové komando z Úřadu práce a zjistí, že ženu platíte hůře než chlapy, kteří jsou tam denně přesčas, budete mít velké potíže. A to přestože s tím sama žena souhlasí. Nejspíše ji raději přestanete platit úplně a včas ji vyhodíte, čímž učiníte zadost stupidní genderové ideologii a způsobíte trable jedné nešťastné a slušné ženské.

Pokud pro změnu pracujete po dohodě se zaměstnavatelem doma, tak vězte, že se paní Marksová postará i o vás. Pro začátek nařídí vašemu zaměstnavateli, aby vám platil telefon a internet, a po čase zřejmě přijde na řadu i vodné a stočné a elektřina. Že jste si drze sami mezi sebou OE dvěma dospělými a svéprávnými lidmi OE dohodli něco, co vám oběma vyhovuje a přináší prospěch, musí být po zásluze potrestáno, protože to žádný marksista neschválil. A vy dva zřejmě nejste dostatečně kompetentní pro uzavření tak složité dohody bez pomoci z vyšších míst.

ZTRÁTA PAMĚTI

A také skončíme s principem rovnosti před zákonem. Protože zatímco každý muž, který švindluje na sociálce a pobírá neoprávněně dávky, má být potrestán, tak stíhání žen, které se nechaly na chvilku zaměstnat, aby dosáhly na mateřskou, musí skončit. Asi není podvod jako podvod. A pokud jako chlap nepůjdete místo ženy alespoň načas na mateřskou, přijdete o část dávek. Prostě když jste chlap, tak jste negramotný debil neschopný starat se o dítě a přinášet do rodiny to, co potřebuje, a moudrá paní Marksová vám pomůže se to naučit, ať už chcete, nebo ne.

Zatím se sice jedná jen o zveřejněný plán, ale velmi výmluvně dokumentuje neskutečnou invazi státu do našich životů a domovů, která se za této vlády odehrává potichu a bez velkých diskusí. Ty jsou totiž překrývány kauzami kolem čapích a jiných hnízd či spory o migranty. Stát podle Marksové nám nestrká nos jen do našeho podnikání, zaměstnání a kapes, ale už i do ložnic a kuchyní. A svoboda a demokracie ze společnosti mizí smývána agresivním savem z tzv. dobrých úmyslů a péče o blaho pracujícího lidu, jehož podstatu zná jen strana a vláda. Jako bychom úplně ztratili historickou paměť.

O autorovi| PAVEL PÁRAL * paralp@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít