TITULY ODCESTOVALY DO NĚMECKA

10. 9. 2004
Autor: Euro.cz

Prestižní soutěž vyhráli Karin Gumpert a Jens Harder

Letošní domácí seniorská sezona vyvrcholila XII. mezinárodním mistrovstvím ČR 2004, které se konalo 30. srpna až 2. září v Karlových Varech. Vyhráli je Karin Gumpert a Jens Harder, oba z Německa. Po vynikajícím finiši obsadil druhé místo nestárnoucí Jiří Kodeš z GCPY, a získal tak titul národního mistra. Až se třetím místem se musel spokojit favorizovaný Angličan Terry Collins, který po dvou kolech vedl. V ženách skončila druhá Švýcarka Heidi Orley, třetí místo obsadila a titul národního mistra získala Vlasta Peterková z GCKV. Zvláštní cenu v podobě golfového vozíku pro národního hráče (muži i ženy), který prošel cutem a měl nejlepší součet stablefordových bodů - 107, získal Jiří Kodeš. Prestižní klání přineslo pohledný golf a napínavý souboj v obou kategoriích.
Soutěže se mohli zúčastnit naši i zahraniční hráči a hráčky, kteří dosáhli věku 50 let u žen a 55 let u mužů. K jeho úspěchu přispěla velká účast 87 domácích a 43 seniorů a seniorek z deseti zemí světa. Přesně 22 hráčů a tři hráčky měli jednomístný hcp, nejnižším se mohli pochlubit Terry Collins se 3,0 a pozdější vítězka ženské kategorie Němka Karin Gumpert se 4,5. Po dvou kolech třídenního turnaje hraného na 54 jamek byl proveden cut pro patnáct nejlepších žen a 45 nejlepších mužů.
V silné mužské konkurenci potvrdil vysoké ambice Němec Jens Harder až v posledním kole (74) a zvítězil o čtyři rány před skvěle finišujícím Jiřím Kodešem (rovněž 74) a třetím Terry Collinsem. V národní soutěži o mistra ČR zvítězil 71letý Jiří Kodeš, až na jednu výjimku nejstarší účastník mistrovství, před Janem Kunštou sen. a Jaroslavem Hankem. „Letos mi to na turnajích moc nešlo, o to mám z úspěchu větší radost. Podle mých představ mi vyšlo jen závěrečné kolo. Druhé místo mi Collins svým pokaženým puttováním na závěrečné osmnáctce doslova daroval,“ uvedl Kodeš.
Karin Gumpert vyhrála ženskou kategorii v konkurenci 24 hráček s náskokem osmi ran, a to stylem start – cíl. Třetí skončila Vlasta Peterková, která tak v národní soutěži o mistra ČR zvítězila před Pavlou Novotnou a z GCP a Zdeňkou Balkovou z GCKV.