TISKOVÝ DO TISKU - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

TISKOVÝ DO TISKU

, Pavel Páral,
TISKOVÝ DO TISKU
Zdroj: Euro.cz

Libor Vacek

Praha – Libor Vacek (41), tiskový mluvčí ministra financí, odchází ze státní správy. V polovině srpna by měl nastoupit na místo šéfa ekonomického zpravodajství v Hospodářských novinách. O novém mluvčím není stále rozhodnuto a ministr intenzivně shání vhodného kandidáta.
O Vackově přestupu na toto klíčové místo v redakci ekonomického deníku se v novinářských kruzích spekulovalo již delší dobu. Po odchodu ministra Pavla Mertlíka se očekávalo, že si jeho nástupce Jiří Rusnok přivede svého člověka pro práci s médii. Vacek přesto zůstal v úřadě ještě téměř čtyři měsíce. Dnes se těší, že vyzkouší něco nového.
Vacek absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu národohospodářskou. V letech 1983 až 1997 působil v Československém rozhlasu, kde poslední čtyři roky vykonával funkci šéfredaktora Českého rozhlasu 2 – Praha. Rok 1998 strávil jako šéfdramaturg ranního vysílání České televize a koncem téhož roku nastoupil na Úřad vlády ČR jako ředitel kanceláře místopředsedy vlády pro hospodářskou politiku a tiskový mluvčí. V roce 1999 se ujal role tiskového mluvčího ministerstva financí.